Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Спрощені закупівлі

11.12.2019 1793 0 3

Закупівлі по-новому: готуємось, вивчаємо закон, аналізуємо

До набуття чинності нової редакції Закон від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) порядок здійснення закупівель вартісною межею, що не вимагала проведення процедури закупівель, було прописано в наказі Держпідприємства «Прозорро». А от після набуття її чинності такі закупівлі обов’язково доведеться здійснювати відповідно до вимог Закону № 922 и нести за це відповідальність.

Відповідно до п. 28 ч. 1 ст. 1 Закону № 922 спрощена закупівля – це придбання замовником товарів, робіт і послуг, вартість яких дорівнює або перевищує 50 тис. грн та є меншою за вартість:

  • товару (товарів), послуги (послуг) – 200 тис. грн, а робіт – 1,5 млн грн – для органів державної влади та органів місцевого самоврядування, органів соціального страхування, підприємств, установ, організацій ;
  • товару (товарів), послуги (послуг) – 1 млн грн, а робіт – 5 млн грн – для юридичних осіб та/або суб’єктів господарювання, які здійснюють діяльність в окремих сферах господарювання.

Замовники здійснюють спрощені закупівлі шляхом використання ЕСЗ у порядку, передбаченому Законом № 922.

Спрощена закупівля є аналогом допорогових закупівель, які досі не регулювалися Законом № 922. Разом із включенням до Закону № 922 норм щодо спрощеної закупівлі змінено й адміністративну відповідальність, передбачену ст. 16414 КУпАП, а саме накладення штрафних санкцій у разі незастосування спрощених закупівель відповідно до вимог Закону № 922.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали