Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Відкриті торги не відбулися двічі: що робити?

15.03.2018 4384 0 1

Відкриті торги із закупівлі природного газу очікуваною вартістю 950 тис. грн. не відбулися двічі: на перші прийшов лише один учасник – ТОВ «Н», а на другі взагалі ніхто не прийшов. Через це виникають запитання.

Чи обов’язково після цього проводити переговорну процедуру закупівлі?

Як передбачено п. 4 ч. 2 ст. 36 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), переговорна процедура закупівлі застосовується замовником як виняток у разі, якщо замовником було двічі відмінено тендер через відсутність достатньої кількості учасників. У такому разі предмет закупівлі, його технічні та якісні характеристики, а також вимоги до учасника не повинні відрізнятися від вимог, що були визначені замовником у тендерній документації.

Отже, застосування переговорної процедури закупівлі на підставі наведеної вище норми можливе за таких умов.

По-перше, попередні відкриті торги за цим самим предметом закупівлі були двічі скасовані на підставі абзацу п’ятого ч. 1 ст. 31 Закону № 922 у зв’язку з поданням для участі в них менше двох тендерних пропозицій.

По-друге, у переговорній процедурі має бути той самий предмет закупівлі, що й у попередніх двох скасованих відкритих торгах.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали