Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи можна укласти один допороговий договір за двома предметами закупівель?

09.02.2018 2032 0 2

Предмет закупівлі за допороговими договорами містить декілька різних товарів або послуг, наприклад канцтовари або телекомунікаційні послуги (телефон + інтернет-договір «Укртелекому»). Чи можливе відображення у звіті про укладені договори двох різних кодів предметів закупівель із посиланням на один і той самий договір? Чи можна відобразити у звіті різні предмети закупівель (наприклад, канцтовари та калькулятори), якщо укладено один допороговий договір?

Як передбачено Законом від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), предмет закупівлі – це товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).

Товари – це продукція, об’єкти будь-якого виду та призначення, у тому числі сировина, вироби, устаткування, технології, предмети у твердому, рідкому та газоподібному стані, а також послуги, пов’язані з постачанням товарів, якщо вартість таких послуг не перевищує вартості самих товарів.

На виконання вимог Закону № 922 наказом Мінекономрозвитку від 17.03.16 р. № 454 затверджено Порядок визначення предмета закупівлі. Відповідно до абзацу другого п. 1 розд. ІІ цього Порядку предмет закупівлі товарів і послуг визначається замовником згідно з п. 17 і 32 ч. 1 ст. 1 Закону № 922 та на основі Національного класифікатора ДК 021:2015 «Єдиний закупівельний словник», затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 23.12.15 р. № 1749, за показником четвертої цифри основного словника із зазначенням у дужках конкретної назви товару чи послуги.

Як передбачено абзацом п’ятим ч. 1 ст. 2 Закону № 922, у разі здійснення закупівель товарів, робіт і послуг без використання електронної системи закупівель, за умови що вартість предмета закупівлі дорівнює або перевищує 50 тис. грн. та є меншою за вартість, що встановлена в абзацах другому і третьому цієї частини, замовники обов’язково оприлюднюють звіт про укладені договори в системі електронних закупівель відповідно до ст. 10 цього Закону.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 10 Закону № 922 замовник самостійно та безоплатно через авторизовані електронні майданчики оприлюднює на веб-порталі Уповноваженого органу в порядку, установленому Уповноваженим органом та цим Законом, інформацію про закупівлю, зокрема звіт про укладені договори, протягом одного дня із дня укладення договору.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали