Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Які повноваження тендерних комітетів, створених у відокремлених підрозділах?

Якщо замовник створив декілька тендерних комітетів, наприклад у себе як головної організації та в кожному з відокремлених підрозділів, то хто із цих комітетів має проводити процедури закупівель для забезпечення власних потреб головної організації та відповідного відокремленого підрозділу за одними й тими самими предметами закупівель? Чи можуть такі тендерні комітети проводити однакові закупівлі? Чи необхідно розмежувати повноваження тендерних комітетів щодо проведення процедур за предметами однакових закупівель?

За визначенням, наведеним у п. 9 ч. 1 ст. 1 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII (далі – Закон № 922), замовники – це органи державної влади, органи місцевого самоврядування та органи соцстрахування, створені відповідно до закону, а також юридичні особи (підприємства, установи, організації) та їх об’єднання, які забезпечують потреби держави або територіальної громади, якщо така діяльність не здійснюється на промисловій чи комерційній основі, за наявності однієї з передбачених у цьому пункті ознак.

Тож відокремлені підрозділи без статусу юридичної особи не можуть бути замовником. Тобто в наведеній ситуації замовником є юрособа – головна організація, а тендерні комітети відокремлених підрозділів дiють від iменi замовника – головної організації.

При цьому відповідно до Закону № 922 та Примірного положення про тендерний комітет або уповноважену особу (осіб), затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 30.03.16 р. № 557, замовник має право створювати декілька тендерних комітетів – як у головній організації, так і у відокремлених підрозділах (філіях). Такі тендерні комітети здійснюватимуть закупівлю за одним річним планом закупівель та додатком до річного плану, який буде складено узагальнено для замовника – головної організації. Тож очікувана вартість кожного предмета закупівлі визначається в цілому для замовника (головної організації спільно з усіма відокремленими підрозділами).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали