Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Ціна на електроенергію змінилася – механізм зміни предмета закупівлі

27.02.2018 947 0 1

Проведено переговорну процедуру щодо закупівлі електроенергії. У п. 3.2 розділу «Ціна договору» зазначено, що з 01.05.17 р. вартість 1 кВт/год електричної енергії визначається єдиним роздрібним тарифом на відповідний розрахунковий період, який формується ліцензіатом з постачання електроенергії за регульованим тарифом згідно з нормативно-правовим актом НКРЕКП. На момент проведення процедури закупівлі вартість 1 кВт/год. становить 2,202912 грн. (з ПДВ). Чи потрібно оприлюднювати протягом 2018 року додаткову угоду на зміну ціни? Якщо так, то що зазначати в додатковій угоді: лише ціну чи ще й суму, використану за місяць, в якій змінився тариф?

Істотні умови договору про закупівлю відповідно до п. 7 ч. 4 ст. 36 Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922) не можуть змінюватися після його підписання до виконання зобов’язань сторонами в повному обсязі, крім випадку зміни встановленого згідно із законодавством органами держстату індексу споживчих цін, зміни курсу іноземної валюти, зміни біржових котирувань або показників Platts, регульованих цін (тарифів) і нормативів, які застосовуються в договорі про закупівлю, у разі встановлення в договорі про закупівлю порядку зміни ціни.

У разі зміни договору зобов’язання сторін змінюються відповідно до змінених умов щодо предмета, місця, строків виконання тощо з моменту досягнення домовленості про таку зміну, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни (ч. 1, 3 ст. 653 Цивільного кодексу, далі – ЦК).

Зауважимо, що згідно з ч. 1 ст. 654 ЦК зміна договору вчиняється в такій самій формі, що й договір, що змінюється, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали