Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Аномально низька ціна як механізм захисту від демпінгу

11.12.2019 1212 0 0

Закупівлі по-новому: готуємось, вивчаємо закон, аналізуємо

Одна з підстав для відхилення недобросовісних учасників, передбачена новою редакцією Закону від 25.12.15 р. № 922-VIII «Про публічні закупівлі» (далі – Закон № 922), є новацією – це застосування аномально низької ціни. Що таке аномально низька ціна та як вона застосовуватиметься на практиці, пропонуємо розібратися разом.

Аномально низька ціна тендерної пропозиції (далі – аномально низька ціна) – це ціна (приведена ціна) найбільш економічно вигідної пропозиції за результатами аукціону, яка є меншою на 40 % або більше від середньоарифметичного значення ціни (приведеної ціни) тендерних пропозицій інших учасників на початковому етапі аукціону, та/або є меншою на 30 % або більше від наступної ціни (приведеної ціни) тендерної пропозиції за результатами проведеного елект­ронного аукціону. Аномально низька ціна автоматично визначається електронною системою закупівель, за наявності не менше двох учасників, які подали свої тендерні пропозиції щодо предмета закупівлі або його частини (лота) (п. 3 ч. 1 ст. 1 Закону № 922).

Замовник може відхилити аномально низьку тендерну пропозицію, якщо учасник не надав належного обґрунтування зазначеної в ній ціни або вартості та відхиляє аномально низьку тендерну пропозицію в разі ненадходження такого обґрунтування протягом строку, визначеного Законом (абзац другий ч. 14 ст. 29 Закону № 922).

ЕСЗ автоматично розраховує аномально низькі ціни тендерних пропозицій на всіх етапах електронного аукціону та інформує про це учасника процедури закупівлі та замовника (ч. 5 ст. 30 Закону № 922).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали