Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оновленено порядки здійснення місцевих запозичень та надання місцевих гарантій

Наталия Сушко

16.10.2015 530 0 0

Операції щодо здійснення місцевих запозичень і надання місцевих гарантій проводяться за погодженням із Мінфіном за умов, визначених Бюджетним кодексом (далі – БК). Механізм здійснення запозичень до бюджету АР Крим та міських бюджетів (далі – запозичення) та надання місцевих гарантій установлюється Кабміном.

З метою удосконалення процедури здійснення запозичень та надання місцевих гарантій постановою КМУ від 08.09.15 р. № 680 унесено зміни одразу до двох нормативних документів: до Порядку здійснення місцевих запозичень, затвердженого постановою КМУ від 16.02.11 р. № 110 (далі – Порядок № 110), та Порядку надання місцевих гарантій, затвердженого постановою КМУ від 14.05.12 р. № 541 (далі – Порядок № 541).

Розглянемо суть основних змін.

Нагадаємо, що відповідно до ст. 74 БК до бюджетів розвитку бюджету АР Крим та міських бюджетів можуть здійснюватися запозичення. Місцеві запозичення здійснюються з метою фінансування бюджету розвитку названих бюджетів та використовуються для створення, приросту чи оновлення стратегічних об’єктів довготривалого користування або об’єктів, які забезпечують виконання завдань Верховної Ради АР Крим та міських рад, спрямованих на задоволення інтересів населення АР Крим і територіальних громад міст. Запозичення може здійснюватися у формі укладення договорів позики (кредитних договорів) та/або випуску облігацій місцевих позик.

Згідно зі змінами, унесеними до п. 4 Порядку № 110, рішення Верховної Ради АР Крим чи міської ради про здійснення запозичення (далі – рішення про запозичення), яке подається відповідною радою разом із письмовим повідомленням до Мінфіну, відтепер має містити відомості про майнове або інше забезпечення виконання зобов’язань за запозиченням.

Обсяг та умови здійснення запозичення погоджуються Мінфіном. Для отримання погодження Верховна Рада АР Крим чи міська рада надсилає Мінфіну письмове повідомлення та визначені п. 6 Порядку № 110 документи. Відповідно до змін, унесених до п. 6 (пп. 1, 3 і 4 викладено в новій редакції) названим органам слід подавати, зокрема:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали