Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Повернення плати за навчання студента: з якого рахунка здійснюється та як відображається у бухобліку та звітності?

Наталия Сушко

26.07.2016 1051 0 1

Минулого року навчальний заклад отримав плату за навчання, однак послуга за цим договором бюджетною установою (розпорядником коштів державного бюджету) не надавалася. З якого рахунка, відкритого на ім’я бюджетної установи в органі Казначейства, – 3125 чи 3522 – необхідно повернути плату за послуги та як відобразити ці операції в обліку і звітності поточного року?

Повернення у поточному році коштів зайво сплаченої у минулому році плати за навчання слід здійснювати з відкритого в органах Казначейства рахунка 3125 «Рахунок для зарахування до спеціального фонду державного бюджету власних надходжень бюджетних установ» (далі – рахунок 3125) Плану рахунків бухгалтерського обліку виконання державного і місцевих бюджетів, затвердженого наказом Держказначейства від 28.11.2000 р. № 119 (далі – План рахунків № 119).

Принагідно нагадаємо, що питання обслуговування розпорядників коштів держбюджету за надходженнями регулюються такими нормативними документами:

  • Порядком казначейського обслуговування доходів та інших надходжень державного бю- джету, затвердженим наказом Мінфіну від 29.01.13 р. № 43 (далі – Порядок № 43);
  • Порядком організації роботи органів Державної казначейської служби України у процесі казначейського обслуговування державного та місцевих бюджетів за доходами та іншими надходженнями, затвердженим наказом Держказначейства від 09.08.13 р. № 128 (далі – Порядок № 128);
  • Порядком повернення коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів, затвердженим наказом Мінфіну від 03.09.13 р. № 787 (далі – Порядок № 787);
  • Порядком казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженим наказом Мінфіну від 24.12.12 р. № 1407.

Механізм зарахування власних надходжень бюджетних установ урегульовано у розд. VI Порядку № 43. Як передбачено п. 14.1 Порядку № 128, платежі, які належать до власних надходжень бюджетних установ, що утримуються за рахунок коштів державного бюджету, та відповідно до законодавства є джерелом формування спеціального фонду держбюджету, зараховуються на аналітичні рахунки, відкриті в органах Казначейства за балансовим рахунком 3125, на ім’я бюджетних установ – розпорядників бюджетних коштів та/або їх відокремлених структурних підрозділів у розрізі кодів класифікації доходів бюджету.

У свою чергу, повернення помилково або надміру зарахованих до бюджетів платежів здійснюється органами Казначейства з відповідних рахунків за надходженнями, відкритих в органах Казначейства згідно із законодавством, у межах поточних надходжень за день.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали