Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Транспортні засоби: придбання та безплатне отримання

04.05.2017 4199 0 2

У сучасному житті автомобіль є невід’ємною частиною функціонування будь-якої установи. Напевно, немає жодного підприємства, яке б не користувалося автотранспортом. Тому сьогодні ми розпочинаємо цикл публікацій, присвячений різним аспектам використання транспортних засобів (далі – ТЗ) у діяльності бюджетних установ.

У статутах більшості бюджетних установ прописано, що для вирішення своїх господарських завдань вони можуть брати в оренду приміщення, придбавати або орендувати матеріали, комплектуючі вироби, ТЗ, машини та обладнання, інформацію, наукові розробки та методики, а також усе інше, необхідне для роботи установи, відповідно до норм чинного законодавства. Водночас законодавство містить певні обмеження щодо придбання ТЗ. Про що саме йдеться?

Постановою КМУ від 11.10.16 р. № 710 затверджено нові Заходи щодо ефективного та раціонального використання державних коштів, передбачених для утримання органів державної влади та інших державних органів, утворених органами державної влади підприємств, установ та організацій, які використовують кошти державного бюджету (далі – Постанова № 710, Заходи № 710). Утім, по суті, вони залишилися такими ж суворими, як і попередні, у питаннях придбання та використання автотранспорту: більшості держустанов заборонено придбавати ТЗ та використовувати більше одного легкового автомобіля.

Постановою № 710 органам місцевого самоврядування рекомендовано затвердити власними рішеннями заходи щодо ефективного та раціонального використання коштів місцевих бюджетів. Тому установи, які фінансуються з місцевого бюджету, мають неухильно дотримуватися саме таких заходів.

Якщо ж дія Заходів № 710 в частині використання автотранспорту не поширюється на вашу установу, а вам треба придбати автомобіль, слід узяти до уваги таке.

Для придбання автомобіля бюджетна установа повинна мати бюджетні асигнування у кошторисі за КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» у сумі, яка враховує вимоги постанови КМУ від 04.04.01 р. № 332 «Про граничні суми витрат на придбання автомобілів, меблів, іншого обладнання та устаткування, мобільних телефонів, комп’ютерів державними органами, а також установами та організаціями, які утримуються за рахунок державного бюджету» (далі – Постанова № 332). Так, відповідно до цього документа гранична вартісна межа на придбання легкових автомобілів для керівників органів виконавчої влади, бюджетних установ та організацій становить 60 тис. грн. Вартість інших ТЗ Постановою № 332 не обмежується.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали