Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Придбано токени: що в обліку?

16.03.2018 10746 0 4

Ситуація: бюджетна установа (неплатник ПДВ) придбала за рахунок коштів загального фонду для роботи в програмно-технічному комплексі (далі – ПТК) «Клієнт Казначейства – Казначейство» та автоматизованій системі (далі – АС) «Є-Звітність» 5 засобів криптографічного захисту інформації «SecureToken-337К» вартістю 965 грн. кожен на загальну суму 4 825 грн. Як у бухобліку відобразити цю операцію та який субрахунок застосувати для оприбуткування токенів?

Відповідно до ст. 56 Бюджетного кодексу, Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», Стратегії модернізації системи бухгалтерського обліку в державному секторі на 2007–2015 роки, затвердженої постановою КМУ від 16.01.07 р. № 34, наказом Мінфіну від 28.11.16 р. № 1038 було затверджено План заходів щодо модернізації системи бухгалтерського обліку в державному секторі на 2016–2018 роки.

Серед заходів модернізації – впровадження ПТК «Клієнт Казначейства – Казначейство» та АС «Є-Звітність». Але для того щоб бюджетна установа мала змогу користуватися системою дистанційного обслуговування та системою подання електронної звітності розпорядниками та одержувачами бюджетних коштів і державними цільовими фондами, вона має виконати умови політики безпеки вказаних ПТК та АС. А ними, зокрема, передбачено використання виключно захищених носіїв ключової інформації, що забезпечує захист особистих ключів ЕЦП від несанкціонованого доступу до них.

Перелік захищених носіїв ключової інформації розміщено на офіційному веб-сайті ДКС.

Токен (апаратний токен, USB-ключ, криптографічний токен) – компактний пристрій, призначений для забезпечення інформаційної безпеки користувача, а також для ідентифікації його власника та безпечного віддаленого доступу до інформаційних ресурсів.

Токени застосовуються для електронного посвідчення особи (у нашому випадку – клієнта, який отримує доступ до ПТК «Клієнт Казначейства – Казначейство» та АС «Є-Звітність»). При цьому вони можуть використовуватися як замість пароля, так і разом із ним. У певному сенсі токен – це електронний ключ доступу до чого-небудь.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали