Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

999 бюджетних проведень: витрати на відрядження

10.01.2019 2102 0 4

999 бюджетних проведень

Із цієї статті ви дізнаєтеся, як відобразити в обліку видачу працівнику авансу на відрядження, компенсувати перевитрати та оприбуткувати придбані у відрядженні матеріальні цінності.

Службове відрядження – це поїздка працівника за розпорядженням керівника органу державної влади, підприємства, установи та організації, що повністю або частково утримується (фінансується) за рахунок бюджетних коштів, на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи (за наявності документів, що підтверджують зв’язок відрядження з основною діяльністю установи) (п. 1 розд. І Інструкції № 59).

Нормою ст. 121 КЗпП передбачено гарантії та компенсації в разі службових відряджень працівників. Зокрема, працівникам виплачуються добові за час перебування у відрядженні, оплачується вартість проїзду та найму житлового приміщення.

Приклад 1
Видача авансу та компенсація перевитрат готівкою з каси установи

Працівника районної бібліотеки направлено у відрядження до обласної бібліотеки на одноденне навчання. Із каси установи йому видано аванс у розмірі 60 грн. Наступного дня після повернення з відрядження працівник подав Звіт про використання коштів, виданих на відрядження або під звіт (далі – Звіт), з оригіналами квитків для підтвердження понесених ним витрат на проїзд. Вартість транспортних витрат становила 87 грн. Звіт затверджено керівником на загальну суму 87 грн. Працівнику компенсуються перевитрати в сумі 27 грн. шляхом виплати готівки з каси установи.

В обліку ці операції відображаються так:

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали