Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Збільшили кількість штатних одиниць за посадою: як індексувати зарплату?


Із 01.12.17 р. до штатного розпису була введена посада «тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва» з окладом – 3 800 грн. у кількості 2 штатні одиниці. У березні 2018 року на ці посади були прийняті 2 працівника. Один із них звільнився у квітні, і на вакантну посаду в травні був прийнятий новий працівник. Із 01.06.18 р. до штатного розпису були додані ще 2 одиниці за цією посадою (із таким же окладом), на які в червні прийняли двох нових працівників. Як провести індексацію зарплати для всіх чотирьох трактористів у грудні 2018 року?


Якщо працівника прийнято на новостворену посаду, обчислення індексу споживчих цін (далі – ІСЦ) для проведення індексації повинне здійснюватися з наступного після введення посади місяця (п. 102 Порядку, затвердженого постановою КМУ від 17.07.03 р. № 1078; лист Мінсоцполітики від 14.06.16 р. № 263/10/136-16).

Тому для тракториста, прийнятого на роботу в березні 2018 року на посаду, уведену до штатного розпису в грудні 2017 року, базовим місяцем буде саме грудень (місяць уведення посади до штатного розпису).

Для новоприйнятих працівників обчислення ІСЦ для проведення індексації здійснюється з місяця, що настає за місяцем підвищення тарифної ставки (окладу) за посадою, яку обіймає працівник. Якщо ж такого підвищення не було, то базовим залишається місяць уведення посади до штатного розпису, тобто грудень 2017 року. Тому для фахівця, прийнятого на роботу в травні 2018 року, базовим для проведення індексації також буде грудень 2017 року.

Що стосується проведення індексації при збільшенні штатних одиниць за існуючою посадою, то починаючи із грудня 2015 року ІСЦ для проведення індексації обчислюють не індивідуально для кожного працівника залежно від прийняття його на роботу або зростання його доплат і надбавок, а з моменту останнього перегляду тарифної ставки (окладу) за посадою, яку обіймає працівник (див. лист Мінсоцполітики від 28.04.16 р. № 201/10/137-16)

Отже, для новоприйнятих працівників базовим місяцем для проведення індексації вважається місяць уведення посади до штатного розпису або місяць підвищення окладу за даною посадою. Якщо збільшується кількість таких посад (штатних одиниць), то правила визначення базового місяця не змінюються, тобто базовим буде саме місяць уведення такої посади до штатного розпису, а не місяць, коли збільшена їх кількість.

Тому для трактористів-машиністів, прийнятих на роботу в червні 2018 року, базовим для проведення індексації також залишається місяць уведення даної посади до штатного розпису, тобто грудень 2017 року.

Тому в грудні 2018 року право на індексацію виникає у всіх трактористів, прийнятих на роботу в березні, травні та червні поточного року.

Коефіцієнт індексації в грудні 2018 року (при базовому місяці – грудень 2017 року) – 7,3 %. Тому всім чотирьом трактористам-машиністам нараховують суму індексації за повністю відпрацьований місяць у сумі:

1 921 грн./ х 7,3 % = 140,23 грн.,

де    1 921 грн. – прожитковий мінімум для працездатних осіб у грудні 2018 року.

Тобто всім працівникам, які обіймають однакові посади (з однаковими найменуваннями), нараховується однакова сума індексації незалежно від дати прийняття їх на роботу.

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
03.04.2025
Посадова інструкція для голови фермерського господарства
У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інструкцію для голови фермерського господарства (далі – ФГ). Зокрема, з’ясуємо, які розділи повинна мати інструкція та в якому випадку в неї слід вносити зміни. У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інстру...
06.02.2025
Плата за землю: звітуємо за 2025 рік
Плата за землю складається із земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності (далі – орендна плата). Тобто, якщо у власності суб’єкта господарювання є земельні ділянки або він орендує землі державної чи комунальної власності, йому потрібно звітувати за т...
21.03.2025
Як ФГ визначити своїх кінцевих бенефіціарів
Юридичні особи (в т. ч. ФГ) повинні подавати інформацію про своїх кінцевих бенефіціарних власників (далі – КБВ) (або про їх відсутність). За несвоєчасне подання такої інформації передбачено штрафні санкції. Про порядок та строки такого інформування розповімо в цій статті. Юридичні особи (в т....
Нове
05.05.2025
Лікарняний у відпустці: як оплачувати?
Ситуація, коли працівник захворів під час щорічної відпустки, не є рідкістю. У таких випадках виникають запитання: чи оплачується лікарняний, як це впливає на тривалість відпустки та як мають діяти працівник і роботодавець? У цій статті ми розглянемо, як продовжити чи перенести відпустку та як оплач...
05.05.2025
Графік відпусток: чи потрібен під час війни та які відпустки до нього включати?
Одним із питань, яке викликає дискусії серед роботодавців і працівників, є необхідність складання графіка відпусток під час воєнного стану. Чи дійсно він потрібен, і якщо так, то які відпустки варто до нього включати? Спробуємо розібратися. Одним із питань, яке викликає дискусії серед роботодавців і...
05.05.2025
Оформлення щорічних відпусток: як зробити це правильно?
Щорічна відпустка – це не лише законне право кожного працівника на відпочинок, а й важливий елемент трудових відносин, який потребує правильного оформлення. У цій статті ми детально розглянемо, як належним чином оформити щорічну відпустку, щоб дотриматися законодавства, уникнути непорозумінь і...
Кращі матеріали
Центр сповіщень