Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Ліміт каси встановлено за нормами старого положення про касові операції: чи перезатверджувати його?


Замість Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління НБУ від 15.12.04 р. № 637 (далі – Положення № 637), постановою Правління НБУ від 27.12.17 р. № 148 затверджено нове Положення (далі – Положення № 148). Чи зобов’язане підприємство у зв’язку із цим переглядати ліміт каси?


За загальним правилом, яке містилось у п. 5.11 Положення № 637 і наразі є в п. 55 Положення № 148, установлений ліміт каси та строки здавання готівкової виручки (готівки) можуть переглядатися:

  • у зв’язку із змінами законодавства України;
  • за наявності відповідних обставин (зміни в надходженнях/видатках готівки, внутрішнього трудового розпорядку/графіків змінності тощо).

Ключовим залишається слово «можуть». Імперативної вказівки щодо обов’язкового перегляду немає. Тож хоча затвердження Положення № 148 є зміною законодавства, у ньому не сказано, що у зв’язку з його прийняттям раніше встановлені ліміти підлягають обов’язковому перегляду.

Тож поки немає інших роз’яснень ані від НБУ, ані від ДФС (див. ЗІР, категорія 109.16 «Cтроки здавання готівкової виручки до банків та розрахунку ліміту каси»), а також ураховуючи загалом прагнення Нацбанку ліберизувати ці питання, уважаємо, що підприємство не зобов’язане перезатверджувати ліміт каси за новим Положенням, якщо такий розрахунок було здійснено в чіткій відповідності з нормами старого Положення № 637 і він досі влаштовує підприємство.

Утім якщо підприємство все ж вирішило переглянути ліміт каси, то тут слід брати до уваги вимоги п. 50 Положення № 148, який зобов’язує підприємства самостійно розробити та затвердити внутрішнім документом порядок розрахунку ліміту каси підприємства, а на його підставі – розрахувати й затвердити новий ліміт.

Також читайте: «Чи обов’язково взагалі встановлювати ліміт каси?», «Які саме надходження (або виплати) не можна включати до розрахунку ліміту каси?»

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
03.04.2025
Посадова інструкція для голови фермерського господарства
У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інструкцію для голови фермерського господарства (далі – ФГ). Зокрема, з’ясуємо, які розділи повинна мати інструкція та в якому випадку в неї слід вносити зміни. У цьому матеріалі розглянемо, як правильно скласти посадову інстру...
06.02.2025
Плата за землю: звітуємо за 2025 рік
Плата за землю складається із земельного податку та орендної плати за землі державної та комунальної власності (далі – орендна плата). Тобто, якщо у власності суб’єкта господарювання є земельні ділянки або він орендує землі державної чи комунальної власності, йому потрібно звітувати за т...
04.02.2025
Мінімальне податкове зобов’язання: як визначити за 2024 рік
Суб’єкти господарювання, які мають у власності або користуванні сільськогосподарські угіддя, повинні визначити за 2024 рік мінімальне податкове зобов’язання (далі – МПЗ) за такі ділянки. За своєю суттю МПЗ – це мінімальний розмір зобов’язання, яке має сплатити власник а...
Нове
10.04.2025
Як оскаржити індивідуальну податкову консультацію: практичні поради
Індивідуальна податкова консультація (далі – ІПК) є важливим інструментом взаємодії між платником податків і контролюючим органом, який має забезпечити передбачуваність і стабільність податкових правовідносин. Проте на практиці трапляються випадки, коли видана ІПК суперечить нормам податкового...
07.04.2025
Підприємство здає в оренду частину приміщення: як оформити договір, подати форму № 20-ОПП і що з податком на нерухомість?
На практиці нерідко виникають ситуації, коли підприємство планує здати в оренду лише частину приміщення (складу, ангару тощо). Однак у таких випадках виникає низка запитань, зокрема: як правильно зазначити в договорі оренди, що в користування передається саме частина приміщення; чи потрібно пода...
04.04.2025
Підприємець мобілізований, але продовжує діяльність через представника: як оформляти договори?
Підприємець був мобілізований, але продовжує вести підприємницьку діяльність, видавши для цього довіреність своїй дружині. Довіреність передбачає, зокрема, право укладати договори від імені підприємця. У зв'язку із цим постало запитання: як потрібно оформляти договори, які підписуватиме дружина підп...
Кращі матеріали
Центр сповіщень

⚠ Ви не авторизовані!

Особистий кабінет, обране, моя база та інші сервіси доступні лише авторизованим користувачам. Будь ласка, увійдіть до свого облікового запису або зареєструйтеся.

За сьогодні