Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Спецпроєкт «Планування потреб та видатків для здійснення закупівель»

30.12.2021 287 0 0

1 из 1

Увага! Оснований на реальній бухгалтерії

Листопад–грудень 2021 року

Спецпроєкт адресовано особам, які формують бюджетні запити або фінансовий план, визначають потребу та закладають кошти на їх реалізацію, а саме:

  • уповноваженим особам замовника;
  • бухгалтерам;
  • фінансистам;
  • економістам.

Бюджетні організації – розпорядники бюджетних коштів (серед інших і органи місцевого самоврядування, об'єднані територіальні громади), що проводять закупівлі.

Спецпроєкт полегшить задіяним у процедурах закупівель фахівцям роботу у забезпеченні невідкладних потреб установи у товарах, роботах і послугах наступного року (а також наприкінці поточного року або напочатку наступного року) розпочати закупівлю за відповідним предметом закупівлі. Адже це сформований алгоритм дій із дотриманням принципів планування та закупівель, що дасть змогу всім задіяним фахівцям не тільки якісно виконати свою роботу, а й уникнути негараздів під час перевірок.

Негативні наслідки помилок, припущених під час закупівель. Неправильне визначення потреби замовника та, як результат, не правильне планування закупівель може призвести до непроведення потрібних видів закупівель, поділу предмета закупівель або ж застосування неправильного порядку проведення закупівель. За такі дії замовники можуть нести адміністративну відповідальність у вигляді штрафу, розмір якого відповідно до ст. 164-14 КУпАП становить 25 500-170 000 грн.

Додатково

Цей спецпроєкт створено для забезпечення єдиного підходу до визначення потреби замовника та формування вихідних даних для планування закупівлі на практиці.

Інформація, яку ви отримаєте допоможе правильно визначити не тільки потребу замовника, а й очікувану вартість предмета закупівлі та проміжок часу протягом якого він буде потрібний. Адже визначення цих складових закупівлі забезпечить прийняття правильних рішень, що спираються на обґрунтовані розрахунки із дотриманням головних принципів планування.

Автор проєкту – Наталья Заєць, к.е.н, консультант-практик із питань публічних закупівель із досвідом роботи у цій сфері понад 17 років, розробила рекомендації щодо розроблення стратегічного плану розвитку організації замовника, важливі умови планування його потреб та видатків, а також практичні таблиці для правильного розрахунку кількісних показників потреби та визначення часу проведення належних заходів.

Наталья Заєць є постійним консультантом Консультаційної лінії журналу «Баланс-Бюджет» та «Порталу Баланс-Бюджет».

Крім того, неправильне визначення потреби замовника може призвести до помилкового розрахунку очікуваної вартості закупівлі та її надмірного завищення. Наразі такі дії замовника можуть призвести до кримінальної відповідальності, адже завищена очікувана вартість в неконкурентних процедурах закупівель це збитки, завдані державі.

Для ознайомлення зі Спецпроєктом не забувайте вводити свій логін та пароль або оформити передплату.

З питань придбання звертайтеся за тел. +38(044) 334-62-70