Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Предмет закупівлі – лікарські засоби

27.01.2017 760 0 1

Предмет закупівлі таких товарів, як лікарські засоби, визначається нині інакше – не за загальним правилом для всіх товарів. Для цього п. 1 розд. ІІ Порядку № 454 доповнено новими двома абзацами.

Зокрема, із 17 січня цього року під час здійснення закупівлі лікарських засобів предмет закупівлі визначається за показником третьої цифри Єдиного закупівельного словника (тобто ДК 021:2015) із зазначенням у дужках міжнародної непатентованої назви (далі – МНН) лікарського засобу. У разі якщо предмет закупівлі лікарських засобів містить два та більше лікарських засобів, замовник у дужках зазначає МНН кожного лікарського засобу. При цьому замовник може визначити окремі частини предмета закупівлі (лоти) за МНН, за формою випуску, за дозуванням, за обсягом та/або за місцем постачання лікарських засобів.

Так, відповідно до абзацу другого ч. 1 ст. 2 Закону від 04.04.96 р. № 123/96-ВР «Про лікарські засоби» (далі – Закон № 123) лікарський засіб – це будь-яка речовина або комбінація речовин (одного або декількох АФІ та допоміжних речовин), що має властивості та призначена для лікування або профілактики захворювань у людей, чи будь-яка речовина або комбінація речовин (одного або декількох АФІ та допоміжних речовин), яка може бути призначена для запобігання вагітності, відновлення, корекції чи зміни фізіологічних функцій у людини шляхом здійснення фармакологічної, імунологічної або метаболічної дії або для встановлення медичного діагнозу.

При цьому згідно з абзацом першим ч. 2 ст. 2 Закону № 123 до лікарських засобів належать: АФІ, продукція «in bulk»; готові лікарські засоби (лікарські препарати, ліки, медикаменти); гомеопатичні засоби; засоби, які використовуються для виявлення збудників хвороб, а також боротьби із збудниками хвороб або паразитами; лікарські косметичні засоби та лікарські домішки до харчових продуктів.

Лікарські засоби допускаються до застосування в Україні після їх державної реєстрації, крім випадків, передбачених Законом № 123. Державний реєстр лікарських засобів (далі – Держреєстр) – це нормативний документ, який містить відомості про лікарські засоби, дозволені для виробництва і застосування в медичній практиці. Зауважимо, що до Держреєстру вносяться, зокрема, такі відомості про лікарський засіб, як його назва (торговельна назва, МНН). Інформаційно-пошукову систему «Державний реєстр лікарських засобів України», яку сформовано державним підприємством «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України», розміщено на сайті.

Зазначимо, що відповідно до ст. 9 Закону № 123 не підлягають держреєстрації лікарські засоби, які виготовляються в аптеках за рецептами лікарів та на замовлення лікувально-профілактичних закладів із дозволених до застосування діючих та допоміжних речовин. Тож не всі лікарські засоби ви знайдете в Держреєстрі. Але це ще не означає, що відсутність у Держреєстрі того чи іншого товару автоматично відносить його до нелікарського засобу.

Повна версія доступна тільки передплатникам