Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Запускається портал спроможності громад

22.04.2021 50 0 0

22 квітня відбулаься презентація аналітичного порталу спроможності громад, який був створений у співпраці з експертами та за підтримки партнера Мінрегіону - Координатора проектів ОБСЄ в Україні.

Пріоритет реформи децентралізації - це створення спроможних громад, які можуть забезпечити ефективний і сталий розвиток та надавати якісні послуги населенню.

Електронний ресурс стане допоміжним інструментом у прийнятті рішень як на рівні громад, так і на рівні обласних державних адміністрацій та центральних органів виконавчої влади.

Портал спроможності громад – це своєрідний путівник, на основі якого можна оцінити реальний стан і результати діяльності, а також рівень спроможності громад. Портал дасть змогу кожній громаді й області подивитися на себе збоку, порівняти з іншими. Визначити індикатори, які потребують покращення, затвердити відповідні заходи у місцевих стратегіях розвитку.

Портал спроможності громад містить мапи та стислу інформацію про показники, які максимально детально характеризують потенціал кожної територіальної громади та набутий рівень розвитку. У майбутньому Мінрегіон запровадить систему індикативних показників, яка буде враховувати особливості розвитку соціально-економічного комплексу кожної територіальної громади.

Нагадаємо, в Україні у 1420 територіальних громадах із 1470 утворених відбулися місцеві вибори і сформовані органи самоврядування. Вони є новим базовим рівнем адміністративно-територіального устрою України, сформованим у рамках реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади.

www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу