Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Воєнний стан та загальну мобілізацію вирішено продовжити ще на три місяці

02.05.2023 79 0 0

Законом №2915-IX воєнний стан було продовжено до 20 травня 2023 року. Воєнний стан та загальну мобілізацію вирішено продовжити ще на три місяці. У ВРУ зареєстровано законопроекти:

  • №9259 "Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні". Ним передбачено продовження строку дії воєнного стану в Україні з 05 години 30 хвилин 20 травня 2023 року строком на 90 діб;
  • №9260 "Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку проведення загальної мобілізації". Згідно з ним строк проведення загальної мобілізації продовжується з 20 травня 2023 року на 90 діб.

Воєнний стан — це особливий правовий режим, що вводять у країні або в окремих її місцевостях у випадку збройної агресії чи загрози нападу, небезпеки державній незалежності, її територіальній цілісності. Воєнний стан передбачає надання відповідним органам державної влади, військовому командуванню та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози та забезпечення національної безпеки, а також тимчасове, зумовлене загрозою, обмеження конституційних прав і свобод людини і громадянина та прав і законних інтересів юридичних осіб із зазначенням строку дії цих обмежень.

За виняткових обставин воєнний стан застосовують для відновлення порядку в країні та збереження цивільної форми врядування, або для об'єднання людей у випадку військового вторгнення іншою країною.

Коментарі до матеріалу