Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

В Україні пропонується встановити кримінальну відповідальність за участь у державних закупівлях російських та білоруських компаній, що перебувають під санкціями

05.08.2022 8 0 0

У Бюро економічної безпеки України виступили з ініціативою заборони участі у публічних закупівлях товарів, робіт і послуг компаній, власниками яких є резиденти з російської федерації та республіки білорусь, а закупівлі, які вже проведені – анулювати. На основі аналітичної інформації та звернення БЕБ до Кабінету Міністрів України народні депутати України виступили із законодавчою ініціювали внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо забезпечення виконання окремого виду спеціальних економічних та обмежувальних заходів (санкцій).

Зокрема, заборона брати участь та кримінальна відповідальність за умисне порушення замовниками торгів вимог законодавства про закупівлі передбачена у законопроекті №7547. Йдеться про порушення законодавчо визначеної заборони підсанкційним особам брати участь у публічних закупівлях товарів, робіт і послуг згідно із Законами України «Про санкції» та «Про публічні закупівлі». Наразі законопроект №7547 знаходиться на розгляді у Комітеті Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності.

“Прийняття Закону упередить відтік коштів з Державного бюджету України до бюджетів країн рф та рб, що посилить нашу економічну безпеку. За умисне порушення замовниками торгів вимог законодавства про закупівлі буде встановлено кримінальну відповідальність, - зазначив заступник Директора БЕБ Олександр Кучеренко. – Водночас, ми вважаємо за необхідне більш комплексно розглянути питання запровадження відповідальності за невиконання та/або неналежне виконання усіх видів санкцій. Фахівці БЕБ готові долучитися до подальшого опрацювання та вдосконалення норм Законопроєкту, з урахуванням вже існуючих законодавчих ініціатив.”

Бюро економічної безпеки України працює над упередженням порушень і розслідує зловживання з тендерними процедурами та закупівлями в бюджетній сфері.

Нагадаємо, нещодавно співробітники БЕБ, у межах здійснення інформаційно-аналітичної роботи, виявили передумови нанесення шкоди економічній безпеці України в результаті участі у публічних закупівлях підприємств, бенефіціарними власниками яких є особи, пов’язані з російською федерацією та республікою білорусь.

Зокрема, аналітики БЕБ встановили, що після початку повномасштабної війни росії з Україною, такі підприємства не лише брали участь у закупівлях за рахунок державних коштів, а й ставали їх виконавцями, тобто реалізовували товари чи послуги. Загальна вартість таких закупівель становить 65 млн грн.

https://esbu.gov.ua

Коментарі до матеріалу