Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Президент підписав Закон про обов'язкову реєстрацію всіх юридичних осіб у Єдиній судовій системі

20.07.2023 101 0 0

Верховна Рада України прийняла Закон України від 07.02.2023 № 2911-IX «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обов'язкової реєстрації та використання електронних кабінетів в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами» (законопроект №7574-д). 18 липня Президент підписав цей закон.

Реєстрація учасників судового процесу в електронному кабінеті дозволяє судам повідомляти та викликати учасників у електронній формі, що дозволяє заощадити кошти та час, які зазвичай витрачаються на документообіг.

Закон передбачає, що обов'язок реєстрації електронного кабінету в ЄСІТС буде поширено на всіх юридичних осіб. Якщо особа, яка зобов'язана зареєструвати електронний кабінет, не виконала свого обов'язку, то її документи можуть бути повернуті або залишаться без руху або повертатися, не приймаючись до розгляду судом, залежно від виду процесуального документа. Сторона зможе направляти документи через ЄСІТС іншим учасникам справи, якщо вони мають електронний кабінет.

Запропоновано встановити, що адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, державні і місцеві органи та інші юридичні особи повинні зареєструвати свої електронні кабінети в ЄСІТС протягом 30 днів з дати опублікування цього закону. Це дозволить обмінюватися процесуальними документами онлайн.

Коментарі до матеріалу