Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Уряд затвердив Порядок та умови надання у 2023 році субвенції на підтримку закладів охорони здоров’я

01.02.2023 33 0 0

31 січня Кабінет Міністрів України прийняв постанову «Деякі питання надання у 2023 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я».

Про це повідомив експерт Офісу підтримки реформи децентралізації при Міністерстві розвитку громад та територій України Ігор Онищук (Шведсько-український проект «Підтримка децентралізації в Україні», SALAR International).

Крім цього, Уряд перерозподілив відповідні видатки у межах загального обсягу бюджетних призначень, передбачених Міністерству охорони здоров’я на 2023 рік.

Так, на 287,3 млн гривень було зменшено обсяг Програми державних гарантій медичного обслуговування населення у 2023 році та відповідно збільшено обсяг субвенції місцевим бюджетам на здійснення підтримки окремих закладів та заходів у системі охорони здоров’я з розподілом таких коштів між обласними бюджетами та бюджетом міста Києва.

Загалом це кошти на оплату поточних видатків медико-соціальних експертних комісій у період з 1 квітня по 31 грудня 2023 року, які були закладені в Програму медичних гарантій, але через реформування процедури проведення медико-соціальної експертизи дорослому і дитячому населенню, застосування новітніх інформаційних технологій та підходів в системі оцінки функціонування необхідним є запровадження перехідного періоду.

Субвенція у 2023 році буде спрямовуватися на:

  • будинки дитини, у тому числі у разі утворення на базі будинків дитини центрів медичної реабілітації та паліативної допомоги дітей;
  • заклади служби крові;
  • медико-соціальні експертні комісії у період з 1 січня 2023 року по 31 березня 2023 року;
  • бюро судмедекспертизи у період з 1 січня 2023 року по 30 червня 2023 року;
  • фінансування оглядів водіїв з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції;
  • забезпечення дітей до трьох років, хворих на фенілкетонурію, продуктами лікувального харчування.

https://decentralization.gov.ua

Коментарі до матеріалу