Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Уряд дозволив планові та частину позапланових перевірок платників

07.06.2021 28 0 0

COVID-2019 вніс істотні корективи у контрольно-перевірочну роботу. Через мораторій на перевірки за 2020 рік документальних перевірок проведено на 35 % менше ніж за 2019. Карантин зупинив всі планові перевірки у 2020 році.

Постанова № 89 зняла заборону на проведення контролюючими органами під час карантину певних видів документальних перевірок. Так, дозволено проведення планових перевірок. Варто нагадати, що у плані перевірок на 2021 рік - 4,3 тис. платників податків з розрахунковими ризиками на 25,4 млрд гривень. Вже завершено 730 планових перевірок, якими зафіксовано порушень на 43,5 млрд гривень.

Зазначена постанова уряду зняла заборону також і з позапланових перевірок суб'єктів господарювання реального сектору економіки, які сформували сумнівний податковий кредит з ПДВ.

При визначенні таких суб'єктів ДПС керується переліками ризикових платників податків, визначених у межах роботи Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України, що розслідує можливі корупційні дії посадових осіб органів державної влади, які призвели до втрат доходів державного бюджету. Ідентифіковано 2,9 тис. таких суб'єктів на 30,7 млрд грн ризикового ПДВ.

На сьогодні позаплановими перевірками вже охоплено близько 300 платників, за результатами яких донараховано грошових зобов'язань, зменшено від'ємне значення та бюджетне відшкодування з ПДВ на 750 млн грн. Ще 250 млн грн - це результат планових перевірок цієї категорії платників.

tax.gov.ua

Коментарі до матеріалу