Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Пенсійна реформа: уряд визначив орган, який ліцензуватиме пенсійні фонди

08.07.2021 2 0 0

Уряд затвердив Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку як орган ліцензування у системі накопичувального пенсійного забезпечення.

Це необхідний крок до підготовки інфраструктури для функціонування пенсійних фондів, а також механізм, що дає змогу працювати винятково професійним та відповідальним компаніям.

Уряд націлений продовжувати пенсійну реформу та створювати ефективні механізми фінансових накопичень, аби українці отримували гідні пенсії.

  • Нова концепція накопичувального рівня пенсійної системи передбачає відрахування 2% зарплати співробітника на спеціальні небюджетні рахунки в Казначейство паралельно зі зниженням ЄСВ з 22% до 20%, податку на доходи фізичних осіб — з 18% до 16%.
  • Накопичувальний пенсійний рівень в Україні може запрацювати з 2023 року, як передбачає законопроєкт, над яким зараз працює профільний комітет Ради і уряд. Для цього треба створити інфраструктуру і налагодити пруденційний нагляд за приватними фінансовими установами.
  • Міністерство соціальної політики, Міністерство фінансів, комітет Верховної Ради досягли згоди по всіх ключових пунктах щодо запровадження накопичувальної пенсійної системи.

www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу