Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Скасовано Постанову № 245 "Про роботу за сумісництвом працівників держпідприємств та Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств"

24.11.2022 206 0 1

КМУ своїми постановами скасував Постанову №245 "Про роботу за сумісництвом працівників держпідприємств та Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств".

Нагадаємо, що з 19 липня текст ст. 102-1 КЗпП викладено в новій редакції.

Так, сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця – фізичної особи.

Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.

Мінекономіки згодом наводило коментар до цієї та інших новацій. Так, в ньому було вказано, що на  рівні закону закріплюється поняття сумісництва та основний принцип оплачуваності роботи за сумісництвом.

Скасовано норму, згідно з якою умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ, організацій визначаються Кабінетом Міністрів України.

Але Мінекономіки тоді підкреслило, що це не виключає можливість встановлення обмеження щодо сумісництва для окремих категорій працівників (наприклад, Законом України «Про запобігання корупції»). Також, виходячи зі змісту ч. 2 ст. 21 КЗпП, обмеження щодо сумісництва можуть передбачатися  законодавством, колективним договором або угодою сторін.

І ось 22 листопада КМУ вирішив взятися за скасування відповідних постанов, які вже не працюють згідно з новими правилами.

За повідомленням Тараса Мельничука, визнано такими, що втратили чинність постанову КМУ від 03.04.1993 р. №245 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій» та постанову КМУ від 04.03.2015 р. №81 «Про роботу за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій, які переміщуються з районів проведення антитерористичної операції».

Також скасовано спільний наказ Міністерства праці, Міністерства юстиції та Міністерства від 28.06.1993 р. №43 «Про затвердження Положення про умови роботи за сумісництвом працівників державних підприємств, установ і організацій».

https://t.me/dergpraci_kr

Коментарі до матеріалу