Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Мінінфраструктури вбачає за необхідність створення Реєстру рішень органів місцевого самоврядування

16.11.2023 32 0 0

Про це повідомила заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури Олександра Азархіна, презентуючи Дорожню карту реалізації реформи місцевого самоврядування та територіальної організації влади. 
 
За її словами, Реєстр рішень органів місцевого самоврядування необхідний для виконання одного із пріоритетних завдань реформи – забезпечення нагляду за законністю рішень органів місцевого самоврядування. Такий крок дозволить громадам стати відкритими, підзвітними, і встановить певні антикорупційні запобіжники. 
 
«Україна зараз одна з країн в Європі, які не мають належної системи нагляду за законністю прийнятих рішень органів місцевого самоврядування. Це стає не тільки проблемою центральної влади, це стає проблемою органів місцевого самоврядування, які не можуть бути достатньо захищеним законом. І ми тут бачимо багато перспектив, як можна використати інструменти децентралізації для забезпечення прозорості. Коли ми проводили чисельні консультації про те, як саме може працювати система нагляду, ми усвідомили, що потрібно створити Реєстр рішень органів місцевого самоврядування», - сказала заступниця Міністра. 
 
Запровадити систему нагляду за законністю рішень органів місцевого самоврядування дозволить ухвалення та імплементація законопроєкту №4298, який покликаний переформатувати місцеві державні адміністрації в органи префектурного типу і збалансувати інтереси усіх, хто зацікавлений, щоб закон не порушувався ні у відношенні до громадянина, ні у відношенні до органу влади. 
 
Раніше народний депутат України Віталій Безгін повідомляв, що проєкт закону №4298 парламент планує розглянути в листопаді.

https://t.me/deceua

Коментарі до матеріалу