Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Мінфіном оприлюднено проект змін до Порядку складання типових форм з обліку та списання запасів суб’єктами державного сектору

31.01.2023 121 0 0

Мінфін оприлюднив проєкт Наказу, яким запропоновано внести зміни до Порядку складання типових форм з обліку та списання запасів суб’єктами державного сектору, затвердженого Наказом Мінфіну від 13.12.2022 р. №431

Його розроблено з метою реалізації норм Закону України від 20.09.2022 р. №2597-ІХ «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення правових засад провадження аудиторської діяльності в Україні».

Запропоновано зміни:

  • Інформація про залишок запасів у місцях зберігання на початок і кінець місяця, про їх надходження та витрачання може відображатися у матеріальному звіті, який складається матеріально відповідальною особою в довільній формі, якщо його складання передбачено розпорядчим документом, затвердженим керівником. Матеріальний звіт заповнюється у натуральному вимірі на підставі первинних документів про наявність та рух запасів.
  • У разі необхідності суб’єкти державного сектору можуть вести опис карток з обліку запасів, якщо облік ведеться не в книгах, а на картках, який складається у довільній формі.
  • Прибутковий ордер може застосовуватися для оформлення господарських операцій з отримання матеріальних цінностей, які надходять від постачальників або від переробників з переробки на стороні, оприбуткування матеріальних цінностей, які відповідають критеріям визнання запасів, але раніше не були відображені в балансі, а також отриманих від ліквідації та розбирання необоротних активів.
  • Сума податку на додану вартість наводиться суб’єктами державного сектору, які є платниками податку на додану вартість, у разі відпуску матеріальних цінностей стороннім організаціям.

Наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування. Станом на 31.01.2023 р наказ не опубліковано.

проект_наказу_зміни_до_431_картки.docx
Завантажити

Коментарі до матеріалу