Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Змінено норми деяких нацстадартів бухобліку для держсектора: Мінфін

22.11.2021 235 0 0

Наказом Мінфіну від 27.10.2021 р. № 567 внесено уточнення та доповнення до НП(С)БОДС 123 «Запаси», НП(С)БОДС 135 «Витрати», НП(С)БОДС 136 «Біологічні активи». Зміни діятимуть із 01.01.2022 року.

НП(С)БОДС 123 «Запаси» не застосовуватимуть до оцінки запасів, утримуваних суб'єктами держсектору після збирання врожаю, до корисних копалин та мінеральної сировини за умови, що вони оцінюються за чистою вартістю реалізації відповідно до інших НП(С)БОДС.

Натомість НП(С)БОДС 123 «Запаси» поширюватиметься на біологічні активи, пов'язані із сільськогосподарською діяльністю та сільськогосподарською продукцією під час збирання врожаю.

У примітках до фінансової звітності буде розкриваться інформація про вартість запасів, визнану витратами протягом періоду.

.До НП(С)БОДС 135 «Витрати» уведено поняття «кваліфікаційний актив» - актив, підготовка якого для використання за призначенням або для продажу обов'язково потребує суттєвого періоду часу».

Уточнено, що до матеріальних витрат у складі витрат за обмінними операціями належать витрати палива та електроенергії.

Встановлюється, що сума постійних загальновиробничих витрат, розподілених на кожну одиницю продукції (робіт, послуг), не зростає внаслідок низького рівня виробництва або простоїв. У періоди надзвичайно високого рівня виробництва сума постійних загальновиробничих витрат, розподілених на кожну одиницю продукції (робіт, послуг), зменшується.

Передбачено, що біологічні активи при їх первісному визнанні оцінюють за справедливою вартістю за вирахуванням витрат на продаж, крім випадків, коли справедливу вартість достовірно визначити неможливо. Якщо справедливу вартість достовірно визначити неможливо, біологічний актив зараховують на баланс суб'єкта державного сектору за первісною вартістю.

mof.gov.ua

Коментарі до матеріалу