Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Сплата штрафів за порушення правил дорожнього руху надходитиме до місцевих бюджетів

07.02.2023 50 0 0

З 1 лютого оплата штрафів автофіксації переходить на нові реквізити, які залежатимуть від місця правопорушення. Це означає, що кошти тепер надходитимуть у місцеві бюджети, а не на один рахунок, як раніше, повідомляє Національна поліція України.

Згідно із нормами бюджетного законодавства, 10% надходжень від адміністративних штрафів за адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, що зараховуються за місцем фіксації правопорушення за допомогою відповідних технічних засобів - приладів контролю повинні зараховуватись до загального фонду бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад (пункт 37-2 частини першої статті 64 БКУ).

Але наразі до місцевих бюджетів надходить менше 0,5% таких доходів.

Минулого року багато громад звертались щодо відсутності відповідних надходжень до бюджетів місцевого самоврядування Хоча адмінштрафи у сфері дорожнього руху і фіксувались у автоматичному режимі, але не розподілялись відповідно. І це за умови, що у межах громад прилади фіксації правопорушення розміщені, працюють та фіксують відповідні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху.

Реалізація технічних змін повинна забезпечити стабільні надходження до бюджетів місцевого самоврядування зазначеного виду надходжень.

https://decentralization.gov.ua

1 из 1

Коментарі до матеріалу