Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Особливості встановлення ОМС факту здійснення догляду як підстава для перетину державного кордону - методичні рекомендації

10.05.2023 28 0 0

Методичні рекомендації у сфері соціального забезпечення та соціальних послуг спростять органам місцевого самоврядування роботу щодо встановлення факту здійснення окремими категоріями громадян догляду та складання відповідного акта, який є підставою для виїзду за кордон.

Відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, органи місцевого самоврядування уповноважені складати акти встановлення факту здійснення догляду, які є підставою виїзду за межі України окремих категорій громадян. На підставі, в тому числі, цього акту особи, які супроводжують осіб з інвалідністю або осіб, які потребують стороннього догляду, мають право перетинати кордон. Оскільки законодавство не врегульовує процедуру, спосіб та порядок видання таких актів, Асоціація міст України розробила ці методичні рекомендації для полегшення роботи органів місцевого самоврядування та спрощення взаємодії між владою та незахищеними категоріями громадян.

ЗАВАНТАЖИТИ методичні рекомендації (PDF, 4,1 МБ)

Ця публікація була підготовлена Асоціацією міст України за підтримки Європейського Союзу і його держав-членів Німеччини, Швеції, Польщі, Данії, Естонії та Словенії. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю її авторів та не може жодним чином сприйматися як такий, що відображає погляди Програми «U-LEAD з Європою», уряду України, Європейського Союзу і його держав– членів Німеччини, Швеції, Польщі, Данії, Естонії та Словенії.

https://decentralization.gov.ua

Коментарі до матеріалу