Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Щодо надання перерви на відпочинок

03.03.2023 158 0 0

Протягом поточного тижня до Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці звертались громадяни, внутрішні переселенці з Донеччини, які, з різних обставин, цікавилися питанням надання перерви під час виконання роботи. Консультації з цього питання надала заступник начальника відділу управління з питань праці Наталя Морозова.

Відповідно до вимог статті 66 Кодексу законів про працю України працівникам надається перерва для відпочинку і харчування тривалістю не більше двох годин.

Перерва не включається в робочий час. Перерва для відпочинку і харчування повинна надаватись, як правило, через чотири години після початку роботи.

Час початку і закінчення перерви встановлюється правилами внутрішнього трудового розпорядку.

Працівники використовують час перерви на свій розсуд. На цей час вони можуть відлучатися з місця роботи.

Увага! На тих роботах, де через умови виробництва перерву встановити не можна, працівникові повинна бути надана можливість приймання їжі протягом робочого часу. Перелік таких робіт, порядок і місце приймання їжі встановлюються роботодавцем за погодженням з виборним органом первинної профспілкової організації (профспілковим представником) підприємства, установи, організації.

https://smu.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу