Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Чи можна відмовити працівнику у наданні соціальної оплачуваної відпустки

28.06.2023 40 0 0

До Східного міжрегіонального управління Державної служби України з питань праці (далі – Міжрегіональне управління) звернувся пан Петро, з питанням про надання соціальної оплачуваної відпустки тривалістю 10 календарних днів, який працює охоронцем на підприємстві критичної інфраструктури Донеччини, та має дитину з інвалідністю.

Інспектором праці було повідомлено наступне, відповідно до ст. 19 Закону України «Про відпустки», одному з батьків, які мають двох або більше дітей віком до 15 років, або дитину з інвалідністю, або які усиновили дитину, матері (батьку) особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, одинокій матері, батьку дитини або особи з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, який виховує їх без матері (у тому числі у разі тривалого перебування матері в лікувальному закладі), а також особі, яка взяла під опіку дитину або особу з інвалідністю з дитинства підгрупи А I групи, чи одному із прийомних батьків надається щорічно додаткова оплачувана відпустка тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів (стаття 73 Кодексу законів про працю України).

За наявності декількох підстав для надання цієї відпустки її загальна тривалість не може перевищувати 17 календарних днів.

Водночас, відповідно до ст. 12 Закону України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану», у період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику у наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку вагітністю та пологами та відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку), якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.

Враховуючи вищезазначене, у період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівнику, якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури.

Відповідно до пункту один статті 8 Закону України «Про критичну інфраструктуру», віднесення об’єктів до критичної інфраструктури здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

https://smu.dsp.gov.ua

Коментарі до матеріалу