Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Затверджено формулу для розрахунку медичної субвенції

Із 01.01.15 р. започатковано надання місцевим бюджетам медичної субвенції, яка спрямовується на оплату видатків закладів системи охорони здоров’я. Між відповідними бюджетами медична субвенція розподіляється за формулою, яка розробляється МОЗ та затверджується КМУ і має враховувати параметри, визначені у ст. 1034 Бюджетного кодексу (далі – БК).

Оскільки зміни до БК та проект Закону про Держбюджет на 2015 рік були внесені до парламенту одночасно (у грудні 2014 року), формула для розподілу зазначеної субвенції, як і формули для інших основних субвенцій (освітньої, на підготовку робітничих кадрів), були затверджені прийнятим Законом від 28.12.14 р. № 80-VIII «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (ст. 25) (далі – Закон № 80).

Для врегулювання цього питання постановою КМУ від 19.08.15 р. № 618 (згідно із проектом МОЗ) затверджено формулу розподілу обсягу медичної субвенції з держбюджету місцевим бюджетам.

Параметри, які застосовуються в новій формулі і за якими розраховуватиметься медична субвенція, не відрізняються від тих, що передбачені в Законі № 80. Водночас у складі видатків медичної субвенції враховано цільові видатки (крім видатків для лікування хворих на цукровий та нецукровий діабет, які планувалися і в попередні роки), на забезпечення додаткових виплат медичним працівникам системи екстреної медичної допомоги відповідно до Закону від 05.07.12 р. № 5081-VI «Про екстрену медичну допомогу», лікування хворих на хронічну ниркову недостатність методом гемодіалізу, виплати щомісячної державної допомоги ВІЛ-інфікованим дітям і дітям, які страждають на хворобу, зумовлену ВІЛ, та здійснення банківських послуг, пов’язаних з виплатою цієї допомоги.

Розподіл субвенцій між місцевими бюджетами згідно з цією формулою здійснюватиметься МОЗ починаючи з 2016 року.

Коментарі до матеріалу

Оформити передплату на розділ «Баланс-Бюджет»

Аргументовані рекомендації, надійні рішення з питань планування, обліку, податків і контролю

3312 грн. / рік

Купити

Кращі матеріали