Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Держпідтримка осіб з особливими освітніми потребами

07.03.2018 1092 0 0

Постановою КМУ від 21.02.18 р. № 88, що набула чинності 23.02.18 р. (див. «Урядовий кур’єр» від 23.02.18 р. № 38), урегульовано такі питання використання субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами у 2018 році.

1. Передбачено здійснення на підставі ч. 8 ст. 23 та ч. 6 ст. 108 Бюджетного кодексу перерозподілу в межах загального фонду бюджетних призначень деяких видатків, установлених для МОН на 2018 рік у загальному фонді держбюджету. Так, обсяг видатків споживання за програмою 2211220 «Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами» зменшено на 100 тис. грн. і на цю суму збільшено обсяг видатків за програмою 2201170 «Здійснення методичного та матеріально-технічного забезпечення діяльності навчальних закладів» (п. 1 Постанови № 88).

2. Передбачено розподіл обсягу субвенції з держбюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами у 2018 році згідно з додатком до зазначеної Постанови (п. 2 Постанови № 88).

3. Унесено зміни до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами, затвердженого постановою КМУ від 14.02.17 р. № 88 (далі – Порядок № 88). Розглянемо ці зміни детально.

Насамперед нагадаємо, що згідно з п. 3 Порядку № 88 зазначена субвенція спрямовується на надання держпідтримки особам з особливими освітніми потребами, які навчаються у спеціальних та інклюзивних класах закладів загальної середньої освіти, за винятком осіб з особливими освітніми потребами, які навчаються у школах-інтернатах, спеціальних школах (школах-інтернатах), санаторних школах (школах-інтернатах), навчально-реабілітаційних центрах. Ідеться про дітей сліпих та із зниженим зором, глухих та із зниженим слухом, із тяжкими порушеннями мовлення, із затримкою психічного розвитку, з порушеннями опорно-рухового апарату, з порушенням інтелектуального розвитку, із складними порушеннями розвитку (у т. ч. з розладами аутичного спектра).

Згідно з п. 4 Порядку № 88 за рахунок цієї субвенції раніше оплачувалися, зокрема, видатки на: проведення додаткових корекційно-розвиткових занять (їх примірний перелік наведено в додатку 1 до цього Порядку); придбання спецзасобів корекції психофізичного розвитку, які дають дитині змогу опановувати навчальну програму.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали