Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Витрати від обмінних та необмінних операцій: поняття та види

03.05.2018 2327 0 3

Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку суб’єктів держсектора інформації про витрати визначає НП(С)БОДС 135 «Ви­трати».

Відповідно до розд. І НП(С)БОДС 101 «Подання фінансової звітності» для цілей бухобліку витратами є зменшення економічних вигід у вигляді вибуття активів або збільшення зобов’язань, які призводять до зменшення власного капіталу (за винятком зменшення капіталу за рахунок його вилучення або розподілу власником).

Реформування бухобліку держсектора в частині обліку витрат пов’язане з формуванням нових підходів до їх класифікації. Згідно з п. 1 розд. ІІ НП(С)БОДС 135 витрати суб’єктів держсектора поділяються в бухобліку на дві групи: витрати за обмінними та необмінними операціями (див. табл. 1). При цьому (п. 4 розд. І НП(С)БОДС 124):

  • обмінною операцією є господарська операція з продажу/придбання активів в обмін на грошові кошти, послуги (роботи), інші активи або погашення зобов’язань;
  • необмінна операція – це господарська операція, яка не передбачає передачі активів, послуг (робіт) в обмін на отриманий дохід або активи, але може передбачати виконання певних умов.

Таблиця 1. Класифікація та характеристика витрат суб’єктів держсектора

Вид витрат

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали

Центр сповіщень

⚠ Ви не авторизовані!

Особистий кабінет, обране, моя база та інші сервіси доступні лише авторизованим користувачам. Будь ласка, увійдіть до свого облікового запису або зареєструйтеся.

За сьогодні