Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Перехід на План рахунків № 291: практичні поради закладу охорони здоров’я

07.08.2019 6926 0 3

Медзаклади – КНП: перехідний період

Комунальне некомерційне підприємство: організація діяльності та бухоблік

Бухгалтерам закладів охорони здоров’я (далі – ЗОЗ) випали нелегкі випробування, пов’язані не лише зі зміною статусу установи, а й із переходом суб’єктів держсектору з 2017 року на новий план рахунків. І от тепер бухгалтерам реорганізованих ЗОЗ доведеться вивчати ще один план рахунків, яким користуються всі підприємства України.

Медзаклади, які взаємодіють із Національною службою здоров’я України (далі – НСЗУ), не є отримувачами бюджетних коштів. Так, у листі ДКС від 25.09.15 р. № 14-08/868-23932 роз’яснюється, що першою ознакою одержувача бюджетних коштів є включення такої особи до мережі одержувачів і розпорядників бюджетних коштів. Заклади первинної медичної допомоги, які уклали з НСЗУ договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій відповідно до постанови КМУ від 25.04.18 р. № 410, не мають такої ознаки.

Тобто за договорами з НСЗУ заклади первинки фактично надають послуги, отримуючи за них плату. Оскільки фінансування від НСЗУ є коштами за надання послуг із медичного обслуговування, стосовно цих коштів не треба ні дотримуватися цільового використання, ні подавати звітність, як це роблять одержувачі бюджетних коштів.

Як передбачено ст. 8 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996), питання організації бухобліку на підприємстві належать до компетенції його власника (власників) або вповноваженого органу (посадової особи) згідно із законодавством та установчими документами. Відповідальність за організацію бухобліку та забезпечення фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом установленого строку, але не менше трьох років, несе власник (власники) або вповноважений орган (посадова особа), який здійснює керівництво підприємством.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали