Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Звітність перед ФСС: види та порядок складання

14.06.2018 3103 0 3

Із цієї консультації ви дізнаєтеся: які звіти подаються до Фонду соціального страхування (далі – ФСС) та на що слід звернути увагу при їх складанні.

Згідно зі ст. 9, 10 Закону від 23.09.99 р. № 1105-XIV «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» основним завданням та обов’язком ФСС є контроль за використанням коштів фонду. Такий контроль полягає не лише в перевірці обґрунтованості видачі та продовження листків непрацездатності застрахованим особам, а й у багатьох інших заходах, у тому числі прийнятті звітів про отримані та використані кошти ФСС.

Відповідно до Порядку формування та подання страхувальниками звітності по коштах загальнообов’язкового державного соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, затвердженого постановою правління ФСС з ТВП від 18.01.11 р. № 4 (далі – Порядок № 4), страхувальник або відповідальна особа страхувальника подає до органів ФСС за місцем взяття на облік або за місцем обліку такі форми:

Як визначено п. 4.1 Порядку № 4, страхувальники зобов’язані формувати та подавати до органів ФСС вказану звітність не пізніше 20-го числа наступного за звітним періодом місяця.

Важливо: якщо останній день строку подання звітів припадає на вихідний, святковий чи інший неробочий день, то звіт подається у перший після нього робочий день (п. 3.9 Порядку № 4).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали