Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Визначено порядок інформування  органів Казначейства щодо операцій місцевих бюджетів через держбанки

Наталия Сушко

15.03.2016 254 0 0

Наказом Мінфіну від 29.01.16 р. № 23 (далі – Наказ № 23) унесено зміни до Порядку казначейського обслуговування місцевих бюджетів, затвердженого наказом Мінфіну від 23.08.12 р. № 938 (далі – Порядок № 938) з метою приведення його у відповідність до Бюджетного кодексу та Порядку обслуговування коштів місцевих бюджетів у частині бюджету розвитку та власних надходжень бюджетних установ в установах банків державного сектора, затвердженого постановою КМУ від 14.05.15 р. № 378.

У зв’язку з функціонуванням бюджетів об’єднаних територіальних громад, що створюються згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, дію Порядку № 938 поширено також на ради цих громад, їх голів.

Відтепер органи Казначейства у процесі казначейського обслуговування коштів місцевих бюджетів здійснюють перерахування коштів місцевих бюджетів у частині бюджету розвитку та власних надходжень бюджетних установ на поточні рахунки місцевих фінансових органів, розпорядників бюджетних коштів, відкриті в установах банків державного сектора відповідно до законодавства (п. 2.2 Порядку № 938).

Також визначено порядок перерахування органами Казначейства коштів місцевого бюджету в частині бюджету розвитку та власних надходжень бюджетних установ на рахунки в установи банків держсектора (у разі прийняття відповідною місцевою радою рішення про обслуговування в таких банках).

Зокрема, органи Казначейства наступного робочого дня на підставі платіжних доручень, наданих:

  • відповідними місцевими фінансовими органами - переказують надходження бюджету розвитку на поточні рахунки місцевих фінансових органів, відкриті в установах банків держсектора для здійснення розподілу коштів бюджету розвитку між головними розпорядниками бюджетних коштів (п. 3.8 Порядку № 938);
  • розпорядниками бюджетних коштів - переказують власні надходження бюджетних установ   на поточні рахунки розпорядників бюджетних коштів, відкриті в установах банків держсектора (п. 3.16 Порядку № 938).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали