Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оцінка й бухоблік запасів, які утворюються у процесі діяльності

21.06.2016 438 0 1

Визнання та первісна оцінка

У процесі господарської діяльності бюджетних установ може утворюватися вторинна сировина у вигляді металобрухту та макулатури або вивільнятися тара, вартість якої було включено до ціни придбаних установою продуктів харчування.

Також оприбутковуються з відображенням на рахунках бухобліку запасів усі вузли, деталі, матеріали та агрегати розібраного та демонтованого обладнання, придатні для ремонту іншого обладнання чи подальшого використання, а також матеріали, отримані в результаті списання основних засобів.

Перш ніж здійснювати облік таких запасів, необхідно їх оцінити. Оцінку проводить постійно діюча комісія установи з приймання та оцінки матеріальних цінностей, призначена наказом по установі. При цьому важливо знати, як у подальшому мають використовуватись такі запаси: для власних потреб установи чи передаватися для реалізації спеціалізованим підприємствам.

Для відображення в обліку вторинної сировини (вивільненої тари) необхідно провести її оцінку. Так, запаси, отримані у процесі ремонту та поліпшення (модернізації, добудови, реконструкції тощо), ліквідації основних засобів, оприбутковуються за:

  • чистою вартістю реалізації;
  • ціною їх можливого використання, яка може бути визначена виходячи з вартості подібних запасів, що є на балансі бюджетної установи, з урахуванням ступеня їх придатності до експлуатації.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали