Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

МНМА та запаси: порядок вибуття

16.05.2018 1267 0 5

Для державного сектора установлено єдині вимоги до відображення в бухобліку операцій із придбання, використання та списання активів та запасів. Тому незалежно від профілю бюджетна установа має провадити свою діяльність лише згідно із чинним законодавством. Розглянемо порядок списання малоцінних необоротних матеріальних активів (далі – МНМА) та запасів бюджетних установ.

Основним документом, що визначає правові засади регулювання, організації, ведення бухгалтерського обліку та складання фінансової звітності в Україні, є Закон від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996).

Списання об’єктів державної власності, якими є об’єкти незавершеного будівництва (незавершені капітальні інвестиції в необоротні матеріальні активи), матеріальні активи, що відповідно до законодавства визнаються основними фондами (засобами), іншими необоротними матеріальними активами, здійснюється на підставі Порядку, затвердженого постановою КМУ від 08.11.07 р. № 1314 (далі – Порядок № 1314).

Методологічні засади формування в бухобліку та розкриття у фінзвітності інформації про основні засоби (далі – ОЗ), інші необоротні матеріальні активи та незавершені капітальні інвестиції в необоротні матеріальні активи визначені в НП(С)БОДС 121 «Основні засоби» та Методичних рекомендаціях з бухгалтерського обліку основних засобів суб’єктів державного сектора, затверджених наказом Мінфіну від 23.01.15 р. № 11 (далі – Наказ № 11, Методрекомендації ОЗ).

Методологічні засади формування в бухобліку інформації про запаси і розкриття відповідної інформації у фінзвітності визначені в НП(С)БОДС 123 «Запаси», а більш детально пояснюють порядок застосування цього стандарту Методичні рекомендації з бухгалтерського обліку запасів суб’єктів державного сектора, затверджені Наказом № 11 (далі – Методрекомендації запасів).

Для визначення непридатності ОЗ комісія, призначена керівником суб’єкта держсектора (Методрекомендации ОС):

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали