Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Бухоблік касових операцій

17.04.2019 727 0 2

Касові операції в бюджетній установі

Бухоблік за П(С)БО та МСФЗ

У консультації розглянемо порядок відображення руху готівки в бухгалтерському обліку, а також розкажемо, які грошові документи (документи суворого обліку) можуть зберігатися в касі.

Головним нормативним документом, що регулює правила здійснення розрахунків готівкою, є Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затверджене постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148 (далі – Положення № 148).

Положення № 148 розроблено відповідно до Закону від 20.05.99 р. № 679-XIV «Про Національний банк України» і визначає порядок ведення касових операцій у національній валюті України юрособами (крім банків) та їх відокремленими підрозділами незалежно від організаційно-правової форми та форми власності, органами державної влади та органами місцевого самоврядування під час провадження ними діяльності з виробництва, реалізації, придбання товарів чи іншої господарської діяльності, а також фізособами-підприємцями та фізособами.

Згідно з п. 2, 3 ст. 8 Закону від 16.07.99 р. № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» власник (власники) або уповноважений орган (посадова особа) відповідно до законодавства та установчих документів зобов’язаний організувати бухоблік в установі та забезпечити фіксування фактів здійснення всіх господарських операцій у первинних документах, збереження оброблених документів, регістрів і звітності протягом установленого строку, але не менше трьох років. Аналогічна норма міститься в п. 47 Положення № 148.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали