Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

999 бюджетних проведень: операції з грошовими коштами

09.01.2019 761 0 1

999 бюджетних проведень

У консультації розглянемо, як відображаються в бухгалтерському обліку господарські операції з грошовими коштами.

Облік операцій з грошовими коштами – це облік надходження бюджетних коштів шляхом отримання бюджетних асигнувань, виручки за реалізацію продукції (робіт, послуг), благодійних внесків, облік витрачання бюджетних коштів, видачі під звіт, придбання, витрачання інвалюти та курсових різниць за валютними залишками.

Облік готівкових операцій в Україні здійснюється згідно з Положенням № 148.

Гранична сума розрахунків готівкою становить 10 000 грн. Відповідно до п. 10.3 Порядку № 1407 суми власних надходжень, що надходять готівкою до кас бюджетних установ, зараховуються на рахунки, призначені для зарахування до спецфонду держбюджету власних надходжень бюджетних установ. Кошти, сплачені в касу як відновлення касових видатків, проведених у поточному бюджетному періоді, зараховуються на спеціальні реєстраційні рахунки, відкриті в органах Казначейства, або на поточні рахунки, відкриті в банках держсектору, і тільки після цього можуть витрачатися за призначенням згідно із затвердженим кошторисом.

Приклад 1
Надходження до каси установи (платник ПДВ) як плата за послуги

Заклад освіти здає приміщення в оренду. Сума орендних платежів становить 6 000 грн. (у т. ч. ПДВ – 1 000 грн). Орендар сплатив до каси установи за оренду приміщення 6 000 грн.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали