Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Розширено функції електронного кабінету

22.09.2020 367 0 0

Із 7 листопада до Податкового кодексу (далі – ПК) будуть унесені зміни, які стосуються правил функціонування електронного кабінету платника податків (далі – е-кабінет). Нагадаємо, е-кабінет платника податків розміщено на вебпорталі ДПС за адресою: https://cabinet.tax.gov.ua. Отже, в е-каібнеті (п. 42.1 ПК):

  • будуть відображатися податкові повідомлення-рішення, податкові вимоги або інші документи з питань адміністрування податків, зборів, платежів, податкового контролю, зокрема з питань проведення перевірок, звірок, адресовані органом ДПС платнику податків;
  • можна буде дізнатися про штрафи за порушення законодавства щодо РРО, ліцензування тощо.

Однак, для того щоб суб’єкт господарювання міг отримувати зазначені документи у свій е-кабінет, він повинен буде подати відповідну заяву. Форму заяви та Порядок функціонування е-кабінету має затвердити Мінфін. 

Окрім того, із 7 листопада для здійснення електронного обміну документами з органом ДПС (напри-клад, подання звітності) вже не треба буде укладати договір, тобто подавати заяву про приєднання до договору про визнання електронних документів (п. 42.6 ПК).

Керівник платника податків визначатиме (а за потреби і змінюватиме) перелік уповноважених осіб платника податків, які наділяються правом підписання, подання, отримання ними документів та інформації через е-кабінет від імені платника податків. 

В е-кабінеті можна буде визначати і змінювати уповноважених осіб платника податків, які мають право ним користуватися, зокрема щодо підписання, подання, отримання ними документів та інформації через е-кабінет та визначення їхніх повноважень. Водночас сам платник ставатиме суб’єктом електронного документообігу вже після надсилання до контролюючого органу першого будь-якого електронного документа в установленому форматі за допомогою е-кабінету. Надалі обмін електронними документами з податківцями здійснюватиметься в автоматичному режимі. 

Натомість електронний документообіг між платником податків та контролюючим органом припинятиметься виключно у разі:

  • отримання інформації від кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг про завершення строку чинності (або скасування) електронного цифрового підпису керівника платника податків;
  • отримання інформації з ЄДР про зміну керівника платника податків;
  • отримання інформації з ЄДР про держреєстрацію припинення юрособи;
  • наявності в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків інформації про припинення підприємницької діяльності фізособи-підприємця чи незалежної професійної діяльності фізособи;
  • наявності в Державному реєстрі фізичних осіб – платників податків інформації про закриття реєстраційного номера облікової картки платника податків у зв’язку зі смертю.

Із 7 листопада у ПК з’являться визначення понять «технічна помилка» (пп. 14.1.1821) і «технічний збій» (пп. 14.1.1822). При цьому визначено, що суб’єкт господарювання звільняється від адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення податкового законодавства, зумовлені технічними та/або методологічними помилками чи технічними збоями в роботі е-кабінету. З метою звільнення від такої відповідальності податківці будуть зобов’язані невідкладно розміщати на своєму офіційному вебсайті повідомлення (пп. 21.1.11 ПК):

  • про виявлення технічних та/або методологічних помилок чи технічного збою в роботі е-кабінету із зазначенням дати та часу їх початку;
  • усунення зазначених помилок та збоїв із зазначенням дати та часу.

Закон від 14.07.20 р. № 786-IX набув чинності з 08.08.20 р. («Голос України» від 07.08.20 р. № 138).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали