Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Підвищуючий коефіцієнт до доходів у негрошовій формі для розрахунку військового збору не застосовується

29.03.2024 111 0 1

Чи застосовується підвищуючий коефіцієнт до доходів, виплачених у негрошовій формі, для розрахунку військового збору? 

Відповідно до пп. 1.4 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу (далі – ПК) нарахування, утримання та сплата (перерахування) військового збору до бюджету здійснюються в порядку, встановленому розд. IV ПК, з урахуванням особливостей, визначених підрозд. 1 розд. ХХ «Перехідні положення» ПК, за ставкою 1,5 %, визначеною пп. 1.3 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПК. 

Об’єктом обкладення військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПК (пп. 1.2 п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПК). 

Згідно зі ст. 163 ПК об’єктом обкладення військовим збором платника податку – резидента (нерезидента) є, зокрема, загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід. 

Причому ст. 23 ПК передбачено, що базою оподаткування визнаються конкретні вартісні, фізичні або інші характеристики певного об’єкта оподаткування. 

База оподаткування – це фізичний, вартісний чи інший характерний вираз об’єкта оподаткування, до якого застосовується податкова ставка і який використовується для визначення розміру податкового зобов’язання. 

База оподаткування і порядок її визначення встановлюються ПК для кожного податку окремо. 

У випадках, передбачених ПК, один об’єкт оподаткування може утворювати кілька баз оподаткування для різних податків. 

У випадках, передбачених ПК, конкретна вартісна, фізична або інша характеристика певного об’єкта оподаткування може бути базою оподаткування для різних податків. 

Водночас зауважуємо, що ст. 164 ПК встановлено особливості визначення бази обкладення ПДФО для доходів у негрошовій формі, а саме базою обкладення цим податком є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з ПК, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за формулою, визначеною п. 164.5 ПК, а саме:  

К  = 100 : (100 – Сп), 

де К – коефіцієнт;  

Сп – ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування. 

Тобто для обчислення підвищуючого коефіцієнту застосовується виключно ставка податку, а не збору, а отже відсутні законодавчі підстави для застосування коефіцієнту при нарахуванні військового збору на доходи у негрошовій формі. 

Ураховуючи викладене та зважаючи на те, що положеннями п. 161 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПК прямо не встановлено порядок визначення бази обкладення для військового збору з урахуванням особливостей, встановлених у п. 164.5 ПК для ПДФО, то визначення податковими агентами бази обкладення військовим збором здійснюється без застосування положень п. 164.5 ПК. 

ЗІР, категорія 126.05


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали