Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Юридичні поради: якщо виникли проблеми з виплатою зарплати

Редакція

11.12.2017 243 0 0

Як діяти в різних проблемних ситуаціях з виплатою заробітної плати?

Виплата зарплати частинами

В цьому випадку залучити роботодавця до кримінальної відповідальності не вийде, адже злочином вважається невиплата грошей більше місяця.

У такому випадку потрібно звертатися до Державної інспекції з питань праці, яка встановить, чому зарплати виплачувалися не в повному обсязі, і в разі порушень застосує штрафні санкції.

Невиплата при звільненні

Потрібно отримати під Вашим заявою підпис від роботодавця про те, що він дійсно не виплатив ці гроші, або взяти відповідну довідку з бухгалтерії.

Далі - чекати, адже в даному випадку час працює на Вас. Наше законодавство дозволяє в судовому порядку стягнути компенсацію за порушення строків розрахунку. Варто зазначити, що право вимагати компенсацію Ви маєте і тоді, коли роботодавець віддав останню зарплату, але не всю. Наприклад, Ви можете отримати гроші за неможливість працевлаштування в період відсутності трудової книжки, яку не повернув роботодавець.

Якщо підприємство оголошено банкрутом, то доведеться чекати його повної ліквідації і продажу майна.

Оплата стажування

Головне - потрібно відрізняти стажування від випробувального терміну. Перша стосується тільки молодих фахівців, які ще навчаються або не мають відповідного досвіду роботи. При цьому стажування повинна оплачуватися, але тільки за умови, що виконана Вами робота відповідала посадової інструкції. А це вже привід для зловживань. Адже стажування не передбачає укладення договору, а, наприклад, на договір підряду не поширюється дія трудового законодавства.

У разі судових розглядів робітники повинні будуть довести факт наявності трудових відносин (ходили на роботу щодня, записувалися в журналі обліку, виконували обсяги робіт і т.д.).

Оплата випробувального терміну

Випробувальний термін повинен оплачуватися так само, як і робота інших співробітників, адже це норма Кодексу законів про працю, яка говорить про відсутність винятків в даному випадку: роботодавець повинен відразу ж вносити запис до трудової книжки, а зарахування в штат відбувається з умовою проходження випробувального терміну .

Пам'ятайте: випробувальний термін не повинен тривати дуже довго: щонайбільше місяць - для представників робітничих спеціальностей і не більше трьох - для всіх інших.

Потрібно знати, що працівника під час проходження випробувального терміну можуть звільнити без підстав і узгодження з профспілкою. Роботодавці часто цим маніпулюють: або нав'язують мінімальну зарплату, або ж не платять взагалі.

Джерело: http://sud.ua/ 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали