Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Випуск: Головні бухгалтерські новини тижня (09-13.08.21 року)

16.08.2021 265 0 0

Зміни в законодавстві з 9 по 13 серпня 2021 року

Важливі роз’яснення держорганів на 13 серпня 2021 року

Документи, що набрали чинності з 9 по 13 серпня 2021 року

Про треба знати на цьому тижні?

Кабмин продовжить адаптивний карантин до 1 жовтня 2021 року

Уряд продовжить адаптивний карантин та режим надзвичайної ситуації до 1 жовтня 2021 року

Топ-13 ліцензій можна буде отримати онлайн

Уряд розпочинає експеримент з переведення в електронний формат дозвільно-ліцензійних процедур. У межах реалізації експериментального проекту «Е-дозвіл» для отримання однієї з 13 найпопулярніших ліцензій бізнесу достатньо буде подати онлайн-заявку через «Дію».

29 адмінпослуг для ЕкоСистеми оцифрують й інтегрують їх із порталом Дія

Наразі в ЕкоСистемі вже доступні 7 послуг: висновок про транскордонне перевезення відходів, що внесені до Зеленого переліку, ліцензія на операції з небезпечними відходами та інші. Загалом будуть оцифровані 29 адмінпослуг. Мінцифри інтегрує їх із порталом Дія.

11 електронних послуг у сфері будівництва можна отримати на порталі Дія

Функціонал Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва постійно оновлюється. Наразі на порталі Дія доступні 11 електронних послуг у будівництві.

Важливо:

Непрямі методи податкового контролю: прийде податкова і запитає де взяли гроші

Кабінет Міністрів готує внесення до Парламенту законопроекту про, так звані, непрямі методи податкового контролю. Це про те, коли податкова зможе запитати про походження грошей на придбання цінного активу. І якщо людина не зможе відповісти чи показати декларацію про амністію, то вона буде змушена доплатити податок за витрати, які не може пояснити.

Уряд запропонував повністю переглянути порядок проведення перевірок бізнесу

Уряд продовжує політику дерегуляції та пропонує повністю перезавантажити систему перевірок бізнесу. Відповідні законопроекти № 5837 та № 5838 вже зареєстровані у Верховній Раді України.. Ключова ідея — перебудувати інспекційну систему з карально – репресивної (перевірка – санкція) на превентивну (попереджувально – консультативну) та переорієнтування всіх органів державного нагляду на ризик-орієнтований підхід при плануванні перевірок підприємців. Цей підхід передбачає: чим нижчий ступінь ризику діяльності суб’єкта, тим рідше його перевірятимуть та тим меншим буде строк проведення перевірки.

Як діяти роботодавцю, якщо працівник захворів і повідомив про те, що йому видано е-лікарняний: ФССУ

Для організації роботи роботодавцю слід визначити порядок та коло осіб, які будуть відповідати за роботу з е-лікарняними. Отримання е-лікарняного не впливає на процедуру призначення, розрахунку та виплати матеріального забезпечення від ФССУ, але має бути визначена особі, яка буде відслідковувати наявність е-лікарняних в особистому кабінеті на сайті Пенсійного Фонду.

Чи потрібно ОСББ подавати форму № 20-ОПП?

ОСББ необхідно подати до контролюючих органів за основним місцем обліку платника податків повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням, або через які провадиться діяльність, за формою № 20-ОПП, в якому надати відомості щодо наявних у власності або користуванні земельних ділянок, житлових будинків та нежитлових будівель (за наявності), які експлуатуються ОСББ, приміщень, що здаються в оренду або орендуються, тощо.

Актуально:

Чи можна підписувати первинні документи факсиміле?

Використання факсимільного відтворення підпису при оформленні первинних документів за письмовою згодою сторін, в якій містяться зразки відповідного аналога їх власноручних підписів, не порушує законодавства України.

Коли працівника можна звільнити за прогул

Відповідно до п.4 ст.40 КЗпП України роботодавець може розірвати трудовий договір (як укладений на невизначений строк, так і строковий до закінчення його чинності) з працівником у разі його прогулу (в т. ч. у разі відсутності на роботі більше трьох годин протягом робочого дня) без поважних причин.

Звільнення за згодою сторін: чи потрібно відпрацьовувати два тижні

Обидві сторони трудових відносин – найманий працівник та роботодавець, можуть припинити дію трудового договору, укладеного на невизначений строк, за угодою сторін. За угодою сторін безстроковий трудовий договір може бути припинено в будь-який термін, щодо якого працівник і роботодавець досягли домовленості. Важливо! Такий строк може бути як меншим, так і перевищувати встановлений для звільнення за власним бажанням працівника двотижневий період.

Читайте нове:

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали