Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Як нові технології вплинуть на систему підбору персоналу

Редакція

19.02.2017 201 0 0

Зовсім недавно рекрутинговий сайт HeadHunter ввів у дію систему рекомендацій вакансій, що базується на технології машинного навчання. Спочатку вона аналізує історію активності користувачів, а потім підшукує ті оголошення про прийом на роботу, які максимально відповідають їх інтересам.

Система рекомендацій, яка діяла раніше, була орієнтована на певні пошукові запити і прив'язана до каталогу сайту. Методом тестування було визначено, що вакансії, відібрані за допомогою штучного інтелекту (ШІ), набагато більше цікавлять шукачів. Нововведення обійшлося сервісу HeadHunter в кругленьку суму – 35 тис. доларів. Компанія очікує, що ці вкладення окупляться приблизно через рік.

Компанія Stafory пішла далі. Первинний обдзвін кандидатів шукачів вакансій та скайп-співбесіди проводить робот-рекрутер, якого звуть Віра. Новий співробітник може робити тисячі дзвінків за лічені хвилини і враховувати реакцію співрозмовника.

Деякі рекрутингові сайти використовують для проведення співбесід чат-ботів, які задають кандидатів на заздалегідь підготовлені запитання. Таким способом проводиться первинний відбір і оцінюються базові компетенції шукачів. Особливістю такої системи є те, що боти не тільки запитують, але і можуть цілком емоційно реагувати на відповіді співрозмовника.

Також ще однією популярною тенденцією стало онлайн-інтерв'ю замість звичних співбесід з метою економії часу HR-співробітників.

Щедрі інвестиції

IT-технології вже непогано показали себе в роботі з підбору персоналу, тому цим напрямком все частіше цікавляться інвестори.

У лютому цього року рекрутинговий стартап Skillaz отримав інвестиції в сумі кілька сотень тисяч доларів. Платформа знаходить шукачів у відкритих джерелах, після чого система автоматично оцінює за допомогою інтерв'ю, анкетування та інших інструментів. Така система дозволяє істотно зменшити грошові витрати. Результати пілотних проектів з підбору персоналу, які Skillaz вже реалізувала в великих компаніях, довели, що сервіси онлайн-платформи працюють набагато швидше і вигідніше ніж звичні системи підбору персоналу.

Детальніше дивись за посиланням: http://hyser.com.ua/

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали