Срочные трудовые договоры с педагогами ЗЗСО, достигшими пенсионного возраста
В соответствии с Законом Украины «Об образовании» учебные заведения наделены автономией, заключается в их самостоятельности, независимости и ответственности в принятии решений по академических (образовательных), организационных, финансовых, кадровых и других вопросов деятельности, осуществляемой в порядке и пределах, определенных законом .
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛИСТ
від 01.07.2021 р. № 1/10-2774
Щодо строкових трудових договорів з педагогами ЗЗСО, які досягли пенсійного віку
За результатами розгляду <...> звернення <...> щодо укладення строкових трудових договорів педагогічним працівникам закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку, у межах компетенції повідомляємо.
Відповідно до Закону України «Про освіту» заклади освіти наділені автономією, що полягає в їх самостійності, незалежності та відповідальності у прийнятті рішень щодо академічних (освітніх), організаційних, фінансових, кадрових та інших питань діяльності, що провадиться в порядку та межах, визначених законом.
Згідно зі статтею 22 Закону України «Про повну загальну середню освіту» (далі - Закон) педагогічні працівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, які досягли пенсійного віку та яким виплачується пенсія за віком, працюють на основі трудових договорів, що укладаються строком від одного до трьох років.
Відповідно до підпункту 2 пункту 3 розділу X «Прикінцеві та перехідні положення» Закону набрання чинності цим Законом стало підставою для припинення безстрокового трудового договору з педагогічними працівниками державних і комунальних закладів загальної середньої освіти, яким виплачується пенсія за віком, згідно з пунктом 9 частини першої статті 36 Кодексу законів про працю України. До 1 липня 2020 року керівники державних і комунальних закладів загальної середньої освіти зобов'язані були припинити безстрокові трудові договори з педагогічними працівниками таких закладів освіти, яким виплачується пенсія за віком, з одночасним укладенням з ними трудових договорів строком на один рік. Після закінчення строку трудового договору з такими педагогічними працівниками «можуть укладатися строкові трудові договори відповідно до абзацу третього частини другої статті 22 цього Закону». Закон не визначає кількість разів переукладення таких договорів.
Питання щодо укладення та припинення строкових трудових договорів регламентовано статтями 24 та 36 Кодексу законів про працю України.
Основні положення щодо змісту та порядку укладання строкового трудового договору визначені Положенням про порядок укладання контрактів при прийнятті (найманні) на роботу працівників, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19 березня 1994 року № 170, та у типовій формі контракту з працівником, затвердженій наказом Мінпраці від 15 квітня 1994 року № 23.
Керівник закладу загальної середньої освіти має право призначати на посаду, переводити на іншу посаду та звільняти з посади працівників закладу освіти, визначати їхні посадові обов'язки, заохочувати та притягати до дисциплінарної відповідальності, а також вирішувати інші питання, пов'язані з трудовими відносинами, відповідно до вимог законодавства (стаття 38 Закону).
Міністр
С. Шкарлет
Комментарии к материалу