Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Робота бухгалтера: Іванечко Павло Мирославович, бухгалтер-експерт ТОВ «Тер Аудит» (м. Тернопіль)

Павло Іванечко (Pavlo Ivanechko) – бухгалтер, який успішно поєднує бухгалтерську практику і громадську діяльність. Він є головою Тернопільського осередку Міжнародної громадської організації «Рада незалежних бухгалтерів та аудиторів», кандидатом економічних наук, бухгалтером-експертом ТОВ «Тер Аудит». Сьогодні робота Павла – це не лише бухгалтерія, але з неї все починалося! І саме знання з бухгалтерського обліку допомагають йому добиватися успіхів у всіх напрямах роботи та громадського життя.

1 из 1

1. Чим Ви займаєтеся у своїй роботі?

Я бухгалтер-експерт Аудиторської фірми ТОВ «Тер Аудит». У своїй роботі займаюся веденням бухгалтерського обліку, поданням звітності, фаховим консультуванням. Також організовую та проводжу семінари для бухгалтерів. Крім того, активно займаюся громадською роботою, у тому числі беру участь у проекті соціальної адаптації військовослужбовців та членів їх сімей «Україна-Норвегія» у ТНЕУ.

1 из 1

2. Хто Ви за професією?

За професією я бухгалтер. Так склалися в житті обставини, що асоціюю себе виключно із цією професією. Гордий за свою професію і завжди радий спілкуванню в колі колег по роботі. Мій професійний шлях розпочався з роботи бухгалтером у бюджеті (сфера освіти), після захисту кандидатської дисертації в КНЕУ змінив бюджетну сферу на комерційну, паралельно займався викладанням для студентів-обліковців у ВНЗ. Сьогодні цікавим для мене є розв’язування складних ситуацій у сфері бухгалтерського обліку та оподаткування для суб’єктів господарської діяльності. Намагаюсь брати участь у вдосконаленні бухгалтерської системи в Україні шляхом написання статей науково-практичного характеру.

1 из 1

3. Що повинна обов'язково знати і вміти людина, яка працює у Вашій сфері?

Професія бухгалтера передбачає постійне самовдосконалення. У Міжнародних стандартах освіти для професійних бухгалтерів указано, що бухгалтер повинен уміти самостійно навчатися, передбачати зміни та пристосовуватися до них. Тому вважаю, щоб досягти успіху у моїй професії, потрібно бути наполегливим, творчим, креативним, завжди відслідковувати нововведення, а також просто любити свою роботу. Також обов'язково необхідно бути чесним перед людьми, які тебе оточують на робочому місці, перед підприємством, на якому працюєш, та перед самим собою. У нашій професії не можна бути суб'єктивно самовпевненим, а при прийнятті рішень слід опиратися на чітку аргументацію, критично сприймати рівень власної компетентності.


Бухгалтер повинен уміти самостійно навчатися, передбачати зміни та пристосовуватися до них.


4. У чому Ваша сила (сильна сторона ) і в чому слабкість (слабка сторона)?

Важко робити самооцінку, але спробую. Думаю, що я маю достатній рівень знань із бухгалтерського обліку для того, щоб уважатися професіоналом у своїй справі. Можу креативно мислити, аналізувати нестандартні ситуації, які часто виникають у моїй роботі, та приймати на основі аналізу оптимальні рішення. Не боюсь труднощів, які виникають у роботі. Вважаю, що важливою перевагою успішної бухгалтерської роботи є відсутність конфліктності, що допомагає продуктивно працювати із співробітниками та замовниками. Критично оцінюючи себе, можу сказати, що доволі часто до мене приходять лінощі, які безперечно заважають у роботі. Проте варто зосередитися на роботі, і це все зникає. Вважаю, що багато чого ще потрібно навчитися, тому що межі досконалості немає.

5. Який вигляд має Ваше робоче місце?

Обслуговуючи одночасно декількох суб’єктів господарювання, не можна говорити про те, що в мене є конкретне робоче місце.

1 из 1

Моє робоче місце завжди зі мною – це комп’ютер (ноутбук) із підбіркою різноманітних програм для ведення обліку та подання звітності, записник (склерозник), ручка та телефон.

1 из 1

6. Що лежить у Вашій сумці?

Як я вже сказав, у мене в сумці насамперед моє робоче місце. Крім цього, часто доводиться носити звіти, роздруковані методичні матеріали, особові справи тощо. Коли цього всього накопичується надто багато і сумка стає достатньо важкою, доводиться робити інвентаризацію сумки. Таке буває, як правило, раз на місяць.

1 из 1

7. Як Ви організовуєте свій час?

В організації мого часу немає нічого унікального чи особливого. Слід урахувати все, що потрібно зробити за сьогоднішній день. Усі справи та події, які відбудуться пізніше, вносяться на відповідну дату. При цьому в блокнот вносяться навіть такі заходи, як похід до магазина, щоб нічого не забути. У такому плануванні головне – об’єктивно оцінювати, скільки часу на яку роботу ти витратиш, для того щоб не запізнюватися на іншу. Намагаюся бути завжди пунктуальним і цього ж чекаю від людей, з якими працюю.

8. Який у Вас режим дня?

Як і у всіх бухгалтерів, у мене ненормований робочий день. Такий режим роботи інколи дуже втомлює, проте найголовніше – чітко спланувати робочий час.

9. Яке у Вас хобі?

Люблю подорожувати, тим більше що, як правило, подорожуємо всією сім'єю – це найкращі моменти.

1 из 1

Дуже цікаво пізнавати нове в Україні та за кордоном, спілкуватися з новими знайомими, відвідувати різного роду пам’ятки. Нещодавно відкрив для себе красу велосипедних прогулянок. Сподіваюсь, що невдовзі спробуємо всією сім’єю.

1 из 1

Також беру участь у різного роду конкурсах. Для мене це частина моєї роботи і хобі 2 в 1. Знаю бухгалтерів-професіоналів, які не беруть участі в подібних конкурсах, я вважаю, даремно, тоді їх рівень ще б підвищився. Звичайно, найбільша цікавість у конкурсі – це самовдосконалення, ти самостійно готуєшся, щось вивчаєш додатково і т. д. У результаті, якщо досягаєш успіху (призове місце), піднесення таке, що можеш звернути гори, у професійному сенсі . Ти ще раз для себе підтверджуєш, що бухгалтерія – це не випадковий вибір в твоєму житті. Думаю, те саме відчувають професійні спортсмени, коли перемагають у різного роду змаганнях.

Наприклад, я брав участь у конкурсі «Професіонал Балансу», всеукраїнська атестація бухгалтерів-бюджетників, 2007 рік. Потім був конкурс від «БАЛАНС-БЮДЖЕТУ».

1 из 1

Це було кльово! Десь перед Новим роком були оголошені результати конкурсу молодих науковців, крім того, якраз святкування дня народження «БАЛАНС-БЮДЖЕТУ», по-моєму, 10 років. Два роки брав участь у Премії «Кращий бухгалтер України»: у позаминулому році я був конкурсантом, а в минулому році – у журі.

1 из 1

У Премії посів друге місце в номінації «Бухгалтер бюджетної сфери». Хочу зазначити, що цей конкурс багато чого змінив у моєму ставленні до професії бухгалтера. Після тієї перемоги (а всі фіналісти уже вважалися переможцями) зрозумів, що потрібно власним прикладом та діями підвищувати рейтинг своєї професії, думаю, що цього хотіли і організатори.

1 из 1

10. Яке місце у Вашому житті займає спорт?

Люблю спорт і все, що з ним пов’язане.

1 из 1

Мене захоплює багато видів спорту (футбол, пінг-понг, більярд), але найбільше, напевно, волейбол. Не можу пропустити жодної нагоди, щоб не повправлятися саме в цьому виді спорту. Вважаю, що аматорське зайняття спортом потрібне кожному.

11. Які Ваші улюблені книги , серіали , фільми , блоги і сайти?

Із нетерпінням очікував виходу «Гри престолів» – улюбленого серіалу Президента США Барака Обами. Власне, розпочав перегляд цього серіалу, дізнавшись, що це серіал, яким захоплюється Президент США.

1 из 1

Серед постійних новинних закладок у моєму комп’ютері «Українська правда» та «Цензор.НЕТ».

1 из 2

У читанні віддаю перевагу фаховій та науковій літературі за спеціальністю. Люблю і сам писати статті. Власне, написання статей, швидше, відношу до категорії власного хобі.

Нещодавно придбав книгу, виходу якої дуже чекав, – «Бухгалтер, якому довіряють», з автографом автора. Впевнений, що вона має стати настільною книгою кожного бухгалтера. Вона допоможе знайти себе у професії молодим фахівцям, а також самовдосконалитись бухгалтерам зі стажем. Думаю, це один з основних принципів, які автор Світлана Позова заклала у зміст.

1 из 1

12. Яке Ваше життєве кредо?

У житті потрібно займатися тим, що ти любиш! Бути чесним та справедливим перед собою та оточуючими! У своїх вчинках намагатися не зашкодити іншим.

Коментарі до матеріалу