Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Законопроект про скасування формули «Роттердам +» при розрахунку тарифів на електроенергію

19.07.2018 190 0 0

До парламенту внесено законопроект «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо здешевлення електроенергії», який скасовує так звану формулу «Роттердам +» при розрахунку тарифів.

Відповідний законопроект №8626, поданий 14 народними депутатами, зареєстрований у Верховній Раді.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, законопроектом пропонується знизити ставку акцизного податку на електричну енергію з 3,2% до 0,1%, одночасно збільшивши ставки рентної плати за користування надрами для видобутку вугілля до 5%. При цьому від сплати ренти до 2025 року будуть звільнені збиткові шахти державної форми власності.

Це дасть додатково близько 3 млрд грн доходів в рік до державного бюджету. Разом з тим, пропонується передбачити звільнення від сплати ренти для збиткових шахт, які на сьогодні є державної форми власності і добувають близько 10% українського вугілля. Решта 90% вітчизняного вугілля видобувається приватними високоприбутковими шахтами.

Законопроект також передбачає механізм справедливого розрахунку фактичної ціни реалізації енергетичного вугілля з метою недопущення використання офшорних компаній для мінімізації нарахувань рентної плати за вугілля.

У законі «Про електроенергетику» автори документа пропонують встановити формулу розрахунку ціни на вугілля, що використовується тепловими електростанціями для виробництва електроенергії, а також передбачити можливість для імпорту електроенергії в Україні з інших країн за винятком Росії.

У пояснювальній записці зазначається, що законопроект передбачає врегулювання формула тарифоутворення «Роттердам +», розкритикованої, в тому числі Єврокомісією.

В даному законопроекті пропонується зберегти формульний підхід, але формулу «Роттердам +» змінити на формулу «0,9 * Роттердам». Таким чином буде вивільнено понад 15 млрд грн на рік, що дозволить знизити ціну електричної енергії та направити відповідні кошти для потреб розвитку енергетичної галузі.

Автори вказують, що в переважній більшості на теплоелектростанціях використовується вугілля вітчизняного виробництва. Так, у 2017 році лише близько 20% вугілля (антрацит) імпортувалося, з них близько 5% - морським шляхом (основний імпорт здійснювався з Російської Федерації).

Тому, на думку розробників законопроекту, застосування до всього вугіллю формули з урахуванням його доставки з портів Нідерландів є невиправданим. Крім того, оскільки в Роттердамі формується індекс вугілля з вмістом сірки менше 1%, а в Україні спалюється вугілля з вмістом сірки майже 2%, то пропонується обліку різниці в якості за допомогою понижувального коефіцієнта 0,9.

http://rada.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали