Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Парламент пропонує вдвічі збільшити допомогу при народженні дитини

Редакція

20.04.2017 336 0 0

Комітет рекомендує парламенту прийняти за основу законопроект про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення належного рівня соціального захисту сімей з дітьми та встановлення справедливих соціальних гарантій дітям.

Комітет розглянув проекти Законів про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення належного рівня соціального захисту сімей з дітьми та встановлення справедливих соціальних гарантій дітям, (реєстр. №6063), а також про внесення змін у деякі законодавчі акти України щодо посилення соціальних гарантій дітей та сімей з дітьми, (реєстр. №6063-1).

Зокрема, передбачається:

   встановити мінімальний обов'язковий розміру допомоги (не менше 50% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку), що надається на дитину, у разі якщо місце проживання чи перебування батьків невідоме, або вони ухиляються від сплати аліментів, або не мають можливості утримувати дитину, а також на дітей одиноким матерям;

   відновити допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, що надається в розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше, ніж 50% прожиткового мінімуму для дітей віком до шести років;

   встановити гарантований розмір допомоги на дітей одиноким матерям, одиноким усиновителям, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, які мають дітей віком до 18 років у сумі 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку;

звільнити від плати за навчання у вищих навчальних закладах державної та комунальної форми власності усіх рівнів акредитації дітей з багатодітних сімей, у складі яких є п'ятеро і більше дітей, а також особи віком від 18 до 23 років із таких сімей;

   забезпечити безкоштовним харчування всіх учнів 1-4 класів загальноосвітніх навчальних закладів;

встановити плату за харчування дітей у державному та комунальному дошкільному навчальному закладі у розмірі, що не перевищує 50% (у міській місцевості) та 30% (у сільській місцевості) від вартості харчування на день.

Так, зазначені проекти закону та їх зміни пропонують збільшити розмір допомоги при народженні дитини, а саме на першу дитину у сумі, кратній 50 розмірам прожиткового мінімуму, на другу дитину — у сумі, кратній 70 розмірам прожиткового мінімуму. За підсумками роботи робочої групи та розгляду вище зазначених проектів закону був напрацьований компромісний законопроект №6063-д, в якому запропоновані збалансовані зміни в ряд законодавчих актів, які посилюють соціальний захист сімей з дітьми та встановлять справедливі соціальні гарантії дітям.

Законопроектом, зокрема, пропонується:

   замість допомоги при народженні дитини ввести допомога у зв'язку з народженням дитини, яка буде виплачуватися двома частинами. Перша частина допомоги у зв'язку з народженням дитини повинна нараховуватися, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей до шести років, встановленого на день народження дитини, та надаватися у сумі, кратній 15 розмірам прожиткового мінімуму, - на першу дитину; кратній 20 розмірам прожиткового мінімуму — на другу дитину; кратній 25 розмірам прожиткового мінімуму — на третю і кожну наступну дитину.

   Друга частина допомоги у зв'язку з народженням дитини нараховується, виходячи з розміру прожиткового мінімуму для дітей до шести років, встановленого на той календарний місяць, за який фактично здійснюється виплата, і з народженням дитини виплачується щомісяця протягом наступних з дня народження дитини 36 місяців.

   Крім цього, пропонується збільшити до 30 місяців термін подання звернення за призначенням вищевказаної допомоги у випадках народження дитини на тимчасово окупованій або неконтрольованої території, тяжкої хвороби дитини чи її батьків.

   Також пропонується виплачувати гарантований розмір допомоги на дітей одиноким матерям, одиноким усиновителям, матері (батьку) у разі смерті одного з батьків, та тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від обов'язку утримувати дитину, на рівні не менше ніж 30% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку за умови, що середньомісячний сукупний дохід сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує два прожиткових мінімуми для дитини відповідного віку, або якщо сім'я утримує дитину з інвалідністю.

Джерело: http://sud.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали