Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Про держконтроль у сфері безпечності продуктів харчування та кормів

Редакція

13.04.2017 134 0 0

Комітет Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин на своєму засіданні 11 квітня розглянув доопрацьований законопроект «Про державний контроль, що здійснюється з метою перевірки відповідності законодавству про безпечність та якість харчових продуктів і кормів, здоров'я та благополуччя тварин» (реєстр. № 0906). Члени профільного комітету законопроект підтримали одноголосно та рекомендували Парламенту прийняти його у повторному другому читанні та в цілому як закон.

Після розгляду законопроекту № 0906 у сесійній залі Парламенту та направлення його на повторне друге читання відбулося понад десяток робочих зустрічей, дискусій та нарад із залученням широкого експертного кола. Відбувалася постійна тісна комунікація з усіма зацікавленими сторонами процесу. Особливо хотілося б відзначити активну позицію Аграрного комітету ВР у цьому питанні.

У Держпродспоживслужбі розраховують, що доопрацьований проект закону уже в травні може бути розглянутий народними депутатами.

Ухвалення законопроекту №0906 дозволить запровадити ефективну систему контролю. З одного буку він дозволяє ефективно виконувати функції зі здійснення державного контролю: наприклад, коли є ризик життю і здоров’ю громадян, перевірка господарюючих суб’єктів буде здійснюватися без попередження. А з іншого -  його прийняття дає додаткові можливості щодо забезпечення прав бізнесу, ліквідації корупційних ризиків, зокрема через проведення відеофіксації процедури інспектування не лише інспекторами Держпродспоживслужби, але й господарюючими суб’єктами.

Законопроект визначає організаційно-правові засади державного контролю безпечності харчових продуктів і кормів. Його прийняття дозволить досягти серйозного прогресу у виконанні Україною зобов'язань за Угодою про асоціацію з ЄС та дозволить побудувати ефективну систему контролю, завдяки якій кожен споживач буде захищеним від придбання небезпечних харчових продуктів.

Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publ...

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали